MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alacak

MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er temini için ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda Milli Savunma Bakanlığının Hava kuvvetlerinde görevlendirilmek ve ordunun personel ihtiyacını gidermek için başvuru sayfası açtı. Aktif hale gelen başvuru sayfasından sözleşmeli er başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar?

Kamu Personeli Alımı 20.09.2019, 16:17 20.09.2019, 20:33
MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alacak

Milli Savunma Bakanlığının Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere alacağı sözleşmeli er ilanına başvuru adım adım anlatıldı.

Öncelikle adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.Adaylar bu sayfaya giriş yaptıktan sonra başvuru sayfası üzerinden adım adım ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir. Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir? Sözleşmeli erliğe aşağıdaki başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurabilir.

Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar), Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak. 

Halen silah altında bulunlar erlerin başvurusu için de özel bir dilekçe hazırlayan Milli Savunma Bakanlığı, askerliği devam eden adayların da hava kuvvetleri komutanlığı sözleşmeli er alımlarına başvurabilmelerini sağlayacak.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alım ilanı kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alım ilanına başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Alisaki 2 yıl önce
Kölemi arıyorlar acaba sözleşmeli erler neler çekiyor biliyoruz