MSB En Az İlkokul Mezunu Askeri Personel Alımları

Yayımlanmış olan ilana göre Askeri personel olmak isteyen adaylar başvuruda bulunmak istiyorsanız, başvurunuzu hemen yapın. En az ilkokul mezunları askeri alımlara başvuruda bulunabilir, başvurular online olarak direk yapılmaktadır…

Kamu Personeli Alımı 08.05.2019, 16:06 08.05.2019, 18:13
MSB En Az İlkokul Mezunu Askeri Personel Alımları

Adaylar ilanlara başvuru yaparak hangi komutanlıklarda görev yapmak istiyorsa ilana çıkılmış ve başvuru alınmaya başlanmıştı. Adaylar başvurularda geç kalmaz ve şartları tutuyor ise bu ilana başvuru yapabilecek. Askeri alımlar en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. Ayrıca görev yaparken askerlik hizmetini tamamlamış sayılıyor.

Askeri personel alımı kaç kişi hangi komutanlık: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1,640 sözleşmeli er alımı yapmakta. Alımlara başvuru online olarak yapılıyor. Komutanlık alımları hangi adaylar kaç yaş aralığın başvuru yapabilmektedir.

Adaylar en az ilköğretim mezunu, askerlik hizmeti başlamadan sözleşmeli erliğe kabul edilenler sevkleri: askerlik yükümlülüğünü daha önce tamamlamamış olanlar askerlik yükümlülüklerine ilişkin olarak ilgili mevzuatta belirtilen şartlara uygun olarak ön sözleşme imzalandığı tarihten itibaren ay olarak geçirdiği sürelerin üçte biri askerlik hizmetinden sayılacaktır. Sadece erkek adaylar başvuru yapabilmektedir.

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanların müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olanlar 01 Ocak 1994 tarihi veya sonrasında doğan adaylar.

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olanlar 01 Ocak 1994 tarihi ve 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar başvuru yapabilmektedir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımları tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Mahmut Hüdai YALÇINKAYA 2 yıl önce
Abi nedir bu 25 yaşından büyük olmama şartı ya
Süsen Gül 2 yıl önce
Samsun İllinin Alaçam İlçesinde Oturmaktaıyım..Lise Mezunu Olup Halkla İlişkiler 2. sınıfı Okumaktayım.Bilgisyar tıbbı sekreterlik Diksiyon sertifikalarım var.DahaÖnce 5 yıl Bir Devlet Kurumunda Çalıştım..Annemin Rahatsızlığı nedeni ile İşimden Ayrılmak Zorunda Kaldım.Şimdi Çalışmaýı Çok İstıyorum Alaçam Belediyesinde veya diğer Devlet Kurumlarında Daimi Memur Olarak Çalışmama Yardımcı Olmanızı Rica Ediyorum...