MSB En Az İlköğretim Sözleşmeli Er Alımı! Başvuru Başladı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan askeri temin duyurusu yapmıştır. MSB KKK komutanlığında istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Tüm detaylar ve ilan kılavuzu haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 19.02.2020, 00:12 19.02.2020, 15:32
MSB En Az İlköğretim Sözleşmeli Er Alımı! Başvuru Başladı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu 20 ila 25 yaş aralığında adaylar arasından sözleşmeli er alımı başvurusu almaktadır. İlgili adaylar için sayfa sonunda ilan kılavuzu verilmiştir.

Genel başvuru şartları neler; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Askeri okullardan ilişiğinin kesilmemiş olması, hüküm giymemiş olması, en az ilköğretim mezunu olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, 20 ila 25 yaş aralığında bulunuyor olanların başvuruları kabul edilecektir. İlan kılavuzunda daha detaylı olarak incelemeniz gerekmektedir.

Başvuru usulü şekli; Sözleşmeli er alımına başvuruda bulunacak adaylar MSB resmi web sitesi üzerinden başvuruların yapacaklardır. Askerlik hizmeti devam edenlerin ise birlik komutanlarından nitelik belgesi almalıdır. Başvurular ilan kılavuzunda istenilen evrakları tarayıcıdan taratarak adayların başvuruları elektronik ortamda yapacaklar. Sözleşmeli erlerin belirli süreç içerisinde sözleşmelerini yenileyebilir veya sözleşmeleri fes oluncaya kadar hizmetlerine devam ederler.

MBS Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı kılavuzunda detaylar verilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)