MSB DKK En Az İlkokul 1640 Sözleşmeli Er Askeri Personel Alıyor

Yayımlanan ilan ile Milli Savunma Bakanlığı Uhdesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı en az ilkokul mezunları arasından 1640 Sözleşmeli Er Askeri personel alım başvuruları başlamıştır. Kimler başvuruda bulunabilir, şartları neler, detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 19.05.2019, 00:01 19.05.2019, 13:02
MSB DKK En Az İlkokul 1640 Sözleşmeli Er Askeri Personel Alıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde en az ilkokul mezunu askeri personel alımı başvuruları yapılmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından askeri personel alım şartları başvuru adresi ve formu yayımlanmış olup aşağıdadır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 sözleşmeli er alımı başvuruları nasıl yapılmaktadır.

Adaylarda aranan şartlar neler: En az ilköğretim mezunu olanlar, Askerlik hizmetine başlamadan sözleşmeli erliğe kabul edilenlerin sevkleri, Askerlik yükümlülüğünü daha önce tamamlamamış olanlar, askerlik yükümlülüklerine ilişkin ilgili mevzuatta belirtilen şartlara uygun olarak, ön sözleşme imzalandığı tarihten itibaren ay olarak geçirdiği sürelerin 3/1 askerlik hizmetinden sayılmakta. Sadece erkek adaylar başvuru yapabilmekte.

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış veya yapıyor olanlardan müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olması “01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar” arasından başvurular alınmaktadır.

DKK askeri alım detayları için kılavuzunu tıklayın.

MSB DKK Sözleşmeli er personel alımı başvuru için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Mustafa kuyu 2 yıl önce
Gelmeyin kardeşim gidin 6 ay askerlik yapın gelmeyin uzman olun sözleşmeli er olmayın mükellef askerden bir farkı yok hatta daha kötü