MSB Bay ve Bayan Subay Alımı! Deniz Hava ve Kara Kuvvetleri

Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere bay ve bayan subay alımı; Başvuruda bulunacak adaylar için KPSS şartsız ve KPSS 60 puan şartı ile askeri personel alımları yapılıyor. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 24.09.2019, 22:18 26.09.2019, 11:50
MSB Bay ve Bayan Subay Alımı! Deniz Hava ve Kara Kuvvetleri

Başvuruları başlayan Milli Savunma Bakanlığının askeri alımlar bay bayan subay alımı ilanına Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS şartsız ve KPSS 60 puanla başvuruda bulunabilirsiniz. İlgili adayların başvuruları 07.10.2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurunuzu yapabilirsiniz.

SUBAY ALIM KADRO VE UNVANLARI NELER

Diş Hekimi, Pratisyen Tabip, Eczacı, Yabancı Dil Öğretmenlikleri, İngilizce Öğretmenliği, Almanca Öğretmenliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği kamu personeli alımı askeri alımlar için aşağıda şartlara haiz olanlar başvuruda bulunabilir. Başvurular KPSS şartlı ve KPSS 60 puanla bay ve bayan subay alımı için başvurular başlamış olup son başvuru tarihi 7 Ekim 2019 mesai bitimine kadar yapılacaktır.

2018 veya 2019 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda, KPSSP3 Lisans Puanı en az 60 olanlar, her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, 2017 yılı ve öncesi KPSS puanı kabul edilmeyecektir.

Adaylar ön başvurularını “07 Ekim 2019 saat 23.59’a” kadar tarihine kadar https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvuruda bulunabileceklerdir.

Pratisyen Tabip Diş Hekimi, Eczacı ve Bando sınıflarına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan MSB.lığınca yapılacak/yaptırılacak genel kültür sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacağı ilan edilmiştir. Bu maksatla Pratisyen Tabip Diş Hekimi, Eczacı ve Bando sınıflarına müracaat edecek adaylar, ikinci seçim aşamasından önce Genel Kültür Sınavına tabi tutulacak ve bu  sınavda başarılı olmaları durumunda ikinci seçim aşamasına katılmak üzere çağrı yapılarak adaylara bilgi verilecektir.

Yabancı Dil Öğretmenliklerine müracaat edecek adaylar için İngilizce ve Almanca öğretmenlikleri hariç KPSS P3’ puan türünden en az 60 alanlar ve ilave olarak ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki 2018/2019 ilgili yabancı dil sınavından (YDS-E-YDS en az 60 puan almış olanların.

İngilizce Öğretmenliği için KPSSP3’den en az 60 alanlar; ayrıca KPSS P121 lisans puanı en az 70 olanlar Beden Eğitimi Öğretmenliği için KPSSP3’puan türünden en az 60 alanlar ayrıca KPSS P10 Lisans puanı en az 60 olanlar Almanca Öğretmenliği KPSS P3’puan türünden en az 60 puan almış olanların.

MSB subay alımı detayları için kılavuzu tıklayınız.

MSB bay bayan subay alımı başvurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
perıhan 2 yıl önce
Hayırlı aksamlar.Üniversitenin bazı bölümlerinden sadece erkek alımları var.Büyüklerimden rica ediyorum kızlarımızda müracatt bulunsun.Saygılarımla.İnsAllah sesimizi duyarsınız.