MSB 2019/2 Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Uzman erbaş alımı en az lise mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor. 2019 Uzman erbaş olmak isteyen adaylar için kılavuz yayımlanmıştır. Kimlerin başvuruları kabul edilmekte, alım şartları neler, detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 16.05.2019, 02:11 16.05.2019, 15:08
MSB 2019/2 Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı için yüzbinlerce aday başvuru rekoru kırıyor. En az lise mezunu adayların başvuruları kabul edilmekte. Son başvuru tarih 23 Mayıs olarak ilan edilmiştir. Başvuru için kılavuz ve başvuru haberimizin devamında ilave edilmiştir. Milli Savunma Bakanlığı MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş Askeri alımları olarak ilan yayımlanmıştır.

Kuvvet komutanlığına bakılmadan muhafız alımı Deniz piyade, Komando ile Jandarma sınıfı uhdesinde yapıyor olan veya yapmış olanlar arasından başvurular kabul edilmektedir.

Şoför alım başvurusu için: Ehliyet sınıfı (CE ve DE) olan veya D sınıfı sürücü ehliyete sahip olanlar arasından askerlik hizmetini yapmış veya askerlik hizmeti devam edenler arasından olanlar.

Dalgıç kurbağa adam alım şartları: Askeri hizmetini dalgıç kurbağa adam branşında yapmış veya ihtisasta yapıyor olanlar.

Sahil Güvenlik Uzman erbaş alımı şartları neler: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve erkek adaylar arasından en az lise mezunu, 27 yaşını 2019 Ocak ayı itibari ile bitirmemiş olan, askerlik terhisi 5 yıldan fazla olmayan, şuanda muvazzaf asker olan yani askerlik hizmetini yapanlar arasından.

2019/2 Uzman erbaş personeli alım başvurusu tıklayınız.

Uzman erbaş alımı 2019/2 kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Murat yakut 2 yıl önce
Meslek lisesi elektronik bölümü mezunuyum cep 05337784940 ilginize