Milli Savunma Bakanlığı Muvazzaf Astsubay Temin Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda dış kaynaktan muvazzaf astsubay alımı ve kontenjanları açıklandı. Tüm detaylarıyla haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 06.07.2019, 02:57 06.07.2019, 17:51
Milli Savunma Bakanlığı Muvazzaf Astsubay Temin Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilmek üzere dış kaynaktan muvazzaf astsubay temini duyurusu yayınladı. Yayınlanan duyuruda muvazzaf astsubay kontenjanları açıklandı.

Astsubaylık hakkında; Kıdemi subaydan düşük olan fakat er ve erbaşların üstü personellere astsubay denir. Emir komuta zincirindeki en önemli yeri olan astsubaylık mesleği Milli Savunma Bakanlığı tarafından oldukça önemsenmektedir.

2019 yılı Astsubaylık Maaşları Ne Kadar?

Astsubaylar eğitimlerini tamamladıktan sonra görevlerine başlarlar. Maaşları kıdemlerine, yapacakları görev bölgelerine, medeni hali ve çocuk sahibi olmalarına göre değişmekte olup 2019 yılı itibariyle ortalama 5 bin 500 TL civarında maaş almaktadırlar.

Hava, Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için açıklanan kontenjanlara Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Mert altınalan 2 yıl önce
Astsubay
Ahmet polat 2 yıl önce
Gonulu asubay olmak bana şeref verir