Milli Savunma Bakanlığı MSB 55 Memur Alımı Yapılacak

MSB 55 Memur Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Milli Savunma Bakanlığı MSB Genel Kurmay Başkanlığına kendi birimlerinde görevlendirilmek üzere 55 kadrolu memur alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 14.01.2021, 14:55 16.01.2021, 11:59
Milli Savunma Bakanlığı MSB 55 Memur Alımı Yapılacak

Milli Savunma Bakanlığı MSB 55 Memur Alımı Yapılacak

MSB 55 Memur Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Milli Savunma Bakanlığı MSB Genel Kurmay Başkanlığına kendi birimlerinde görevlendirilmek üzere 55 kadrolu memur alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Başvuru yapmak isteyen kişiler 31 Ocak 2021 tarihine kadar https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapmaları gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin 35 yaşını doldurmamış olmaksı gerekiyor.

KPSS en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Resmi ilanın linki aşağıda yazılıdır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/722488/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/askeri-personel-alimlari/milli-savunma-bakanligi-kuvvet-komutanliklari-ve-milli-savunma-universitesine-memur-alinacak-

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. MSB 55 Memur Alımı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. MSB 55 Memur Alımı ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)