Milli Savunma Bakanlığı 523 Sözleşmeli Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Devlet Personel başkanlığı üzerinden yapmış olduğu duyuru ile 523 Sözleşmeli Personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular başlamış olup 21 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.

Kamu Personeli Alımı 19.11.2018, 15:20
Milli Savunma Bakanlığı 523 Sözleşmeli Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Kamu Personeli Alımına adayların Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.), 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1983 sonrası doğumlu olmak).

Adaylar ayrıca Devlet Memuru Alımına başvuru yapacakların 2018 yılında yapılmış olan KPSSP03 (Lisans) puan türünden en az 60 puan almış olmak, Tercihen İş Güvenliği Sertifikası istenen unvanlara başvuruda bulunan adayların değerlendirilmesi mülakat aşamasında olacak olup sertifikaya sahip olma adaya başvuruda öncelik hakkı vermeyecektir.

Başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr Genel Ağ adreslerinden 19 Kasım 2018 ile 21 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Genel Ağ haricinde yapılan başvurular (Dilekçe, mektup vb. yöntemlerle) kabul edilmeyecek ve bu dilekçelere cevap verilmeyecektir. 21 Ocak 2019 tarihinden sonra başvurusu kabul edilen ve her unvan için belirlenecek aday sayısı ve adayların isim listesi https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

Başvurusunu yapan adaylar KPSSP03 puan türü esas alınarak (en yüksek puandan başlanıp en düşük puana doğru) sıralanacak, her bir unvan için mülakat sınavına çağrılacak aday sayısı, alım yapılacak kadro sayısının 10 katı kadar olacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Mülakat sınavında asgari geçer not 100 puan üzerinden 70’tir. Bunun altında not alan adaylar elenmiş sayılacaklardır.

Milli Savunma Bakanlığı Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Veysel Kasırga 2 yıl önce
Askerliğimi 2013 yılında bitirdim, Ödemiş Endüstri Meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. Acemi birliğime piyade operatör çavuş olarak gittim. Sözleşmeli personel olarak heran ve ivedi hazırım. Her şeyimi göze alırım. Devlet, vatan ve bayrak için. İletişim 680/2 sokak no 29 Buca /İzmir 05050860947

Gelişmelerden Haberdar Olun

@