Milli Savunma Bakanlığı 2020 Sözleşmeli Er Alımı

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinde yayınladığı duyuruya göre 2020 yılı için sözleşmeli er alımı yapılacağını bildirdi. 2020 yılı için sözleşmeli er alımı yapacak olan Milli Savunma Bakanlığının sınav zamanı, başvuru şartları ve tüm detayları haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 10.06.2020, 19:36 20.06.2020, 12:20
Milli Savunma Bakanlığı 2020 Sözleşmeli Er Alımı

Milli Savunma Bakanlığı bugün yayınladığı ilan kılavuzuna göre sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Sözleşmeli er alımı için sınav tarihi, başvuru şartları ve gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er alımı 02 Haziran-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

2. Seçim faaliyetleri MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde yapılacaktır.

3. 15-19 Haziran 2020 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir.

4. Seçim faaliyetleri 1 gün sürecektir.

SEÇİM AŞAMALARI
    
a. Evrak Kabul

b. Fiziki Değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü)

c. Fiziki Yeterlilik Testi

d. Mülakat

e. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte, e-devlet şifrelerini ve Aday Bilgi Formunu doldurarak getireceklerdir.

6. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

7. Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "Adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır." onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

8. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

9. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

11. Başvuru kılavuzuna https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/SozEr2020.pdf adresten ulaşabilirsiniz.

12. Başvuru sonucu https://pertemin.msb.gov.tr/Sonuc/KKKSOZERTEMIN/Sonuc.aspx bu adresten ulaşabilirsiniz.

UYARI:

i) Başvuru kılavuzunda evrak olarak neler getireceğiniz listelenmektedir. Sınavlara gelirken istenilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

ii) Adayların, Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında sınavın icra edileceği yerin nizamiyesinden itibaren yapılan uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket etmeleri, sosyal mesafeyi korumaları ve maskelerini usulüne uygun şekilde takmaları önem arz etmektedir.

iii) Salgın nedeniyle, Sağlık Bakanlığınca başlatılan uygulama gereği Ankara dışından gelen adayların sınava gelirken HES kodu alması önem arz etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)