Milli Saraylarda Çalışmak için KPSS Şartı Kaldırıldı

Milli Saraylarda çalışmak için KPSS şartı aranıyordu. Resmi Gazetede yayımlanan ve yürürlüğe giren yeni düzenleme ile artık Saraylarda çalışacaklar için KPSS şartı kaldırıldı...

Kamu Personeli Alımı 20.04.2019, 09:58 20.04.2019, 11:06
Milli Saraylarda Çalışmak için KPSS Şartı Kaldırıldı

Yerine yazılı ve sözlü sınavı getirilen Ülkemizin birçok yerinde bulunan Milli Saraylar için kamu personeli alımlarında ön şart olarak KPSS sınav türünden puanı yükseklerden öncelik atamalar yapılmaktaydı. Resmi Gazetede Milli Sarayların idarelerinde görev alacaklar için yazılı ve sözlü sınav ile istihdam edileceği düzenlemesi getirildi.

Ayrıca tam soruşturma getirildi. Ancak alımların Milli Saraylar personel alımlarında idarelerin belirleyeceği personellerin liyakatlı bir şekilde kamu personel alımlarının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil ve karşılama yönünden çok önemli merkezler olduğundan Kurumların insiyatifine bırakılmasını doğru bulunmamaktadır.

Resmi Gazete ile kanunlaşan Milli Saraylara alımların bundan sonraki aşamasında Ülkemizin ve tarihimizin şanına gölge düşürecek alımların yapılması ile ilgili olarak vatandaşların kaygıları bulunmakta. Bu sebeple personel alımlarının liyakat esaslı alınması adam kayırma veya torpil gibi istismar konularını ortadan kaldıracaktır. Milli Saraylar’da personel alımlarına sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Cemal 2 yıl önce
Baday