Milli Eğitim Bakanlığı 6130 Kamu İşçi Alımı! MEB Başvuru Şartları Nedir?

Güncel olarak açıklanan MEB işçi alımı ilanları duyuru işlemlerinde Milli Eğitim Bakanlığı 6130 kamu personeli alımı gerçekleştirilmesi amacı ile resmi bir duyuru yayınladı. MEB personel alımı başvuru şartları ve başvuru nasıl yapılacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 09.10.2021, 17:34 11.10.2021, 21:01
Milli Eğitim Bakanlığı 6130 Kamu İşçi Alımı! MEB Başvuru Şartları Nedir?

Güncel 2021 MEB işçi alımı ilanları için başvuru gerçekleştirecek olan kişilerin en az lise mezunu olmaları şartı bulunuyor.

Yayınlanmış olan bilgilerin içeriğinde kurum için 5872 adet aşçı alımı, 260 tane fizyoterapist alımı gerçekleştirileceği bildirildi.


MEB PERSONEL ALIMI BAŞVURU BİLGİLERİ


•    Başvuru işlemleri 25.10.2021 tarihinde başlayacak ve 5.11.2021 tarihinde sona erecektir.

•    Başvuru işlemleri aşağıda bulunan site üzerinden online bir şekilde yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


ALIM YAPILAN ŞEHİRLER


Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce.

Başvuru Kılavuzunu İndirmek İçin Tıklayınız


AŞÇI VE FİZYOTERAPİST ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


1.    Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği mezunu olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2.    Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmaları ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

3.    Diploma veya e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgelerinin olmaları ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

4.    Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belgelerinin olması ve emeklilik, yaşlılık veya malullük adı altında herhangi bir ödeme almıyor olmak.

5.    Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak zorundalar ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

6.    Aşçı alımı ve fizyoterapist alımı için başvuracakların devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Şaban 3 ay önce
Hasta kabul iş ilanları
Asci 3 ay önce
Aşçı alımında neden kpss puanı şart ki
Kamu Personeli Alımı