Meslek İçinden 500 Komiser Yardımcısı Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı yayınladığı ilan ile birlikte meslek içinden alınacak 500 komiser yardımcısının şartlarını belirledi.

Kamu Personeli Alımı 25.10.2018, 22:51
Meslek İçinden 500 Komiser Yardımcısı Alınacak

Başvuru Şartları
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 450 erkek 50 kadın olmak üzere toplamda 500 komiser yardımcısı adayı alınacak. Adayların emniyet teşkilatında en az 2 yıldır görev yapıyor olmaları gerekirken 45 yaşından gün almamış olmak da şartlar arasında yer almaktadır. Başvuru yapacak adaylarınson 2 performans notlarının iyi veyahut da çok iyi olması gereklidir. Haklarında meslekten çıkarma cezasını gerektiren soruşturma yürütülen kişilerin başvuruları da kabul edilmeyecektir. Son olarak adayların en az 4 yıllık lisans mezunu olmaları da gereklidir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri
Başvurular online bir şekilde Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfası üzerinden E Devlet şifresi kullanılarak yapılacaktır. Ön başvurular 26 Ekim ile 5 Kasım tarihleri arasında yapılacak olup en geç 5 Kasım saat 17.00'a kadar başvuru ücretinin yatırılması gereklidir. Başvuru ücreti 200 lira olup başvuru dekontunda TC kimlik numarası yazmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra adaylar sınav tarihlerini internet üzerinden takip edebilecektir. Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden duyuru yayınlanacak ve adaylar sınava davet edilecektir. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar eğitime tabi tutulacaktır. Eğitimi de başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar komiser yardımcısı olarak yeni görevlerine atanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)