Mersin Üniversitesi 67 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü yayınlamış olduğu ilan ile en az Lise mezunu Hemşire, Sağlık teknikeri ve sağlık personeli olmak üzere KPSS puan sıralaması ile Lise, Önlisans ve lisans mezunu adaylar için 67 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılmaktadır. başvuruları 15 gün içersinde yapılması gerekmektedir.

Mersin Üniversitesi 67 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Mersin Üniversitesi 5 kişi Hemşire alımı için adayların Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden mezun olması gerekmektedir. Üniversite personel alımı KPSS puan sıralaması ile yapılmaktadır.

Üniversite kamu personeli alımı 33 kişi Fakülte ve Yüksekokullarının Hemşirelik bölümünden lisans mezunu olmak gerekmektedir. Sunmuş olduğumuz ilan kılavuzunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sağlık teknikeri 24 kişi önlisans alımına başvuru yapacak adayların Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programından mezun olmak ve Odyometri programından mezun olmak gerekmektedir.

Sağlık personeli alımı 5 kişi Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım programlarının birinden mezun olmak, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programından mezun olmak şartları vardır. Aşağıdaki kılavuzdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Kamu personeli alımı Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, Sağlık Meslek Lisesi mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Atamaya hak kazanan asil ve yedek adayların isimleri Üniversitenin web sayfası ilanlar bölümünde ilan edilecektir.

Mersin Üniversitesi 67 Kamu Personeli Alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 7 ay Önce

Lisemezunu hemsire maasl nedir

Murat
Murat - 7 ay Önce

Lisemezunu hemsire maasl nedir

E.U
E.U - 7 ay Önce

Lise hemşireler puaniniz 87 nin altındaysa atanmayi beklemeyin