Merkez Bankası Personel Alımı Yapacak

Merkez bankası personel alımı gerçekleştirmek için iş ilanı yayınlamıştır. Merkez bankası bünyesinde çalıştırılmak üzere 40 adet teknisyen alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 10.12.2020, 12:45
Merkez Bankası Personel Alımı Yapacak

Merkez Bankası Personel Alımı Yapacak

Merkez bankası personel alımı gerçekleştirmek için iş ilanı yayınlamıştır. Merkez bankası bünyesinde çalıştırılmak üzere 40 adet teknisyen alımı gerçekleştirilecektir.

Alım yapılacak olan Kişi Sayısı: Teknisyen kadrosuna 40 kişi alınacak.

Çalışma Şekli nedir: Tam Zamanlı ve Sözleşmeli olarak

Çalışma Yeri neresidir: Merkez Bankası Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü - Ankara

İşe Alım Süreci.

1. Merkez bankası personel alımı Başvuru tarihleri 27 Kasım 2020’de başlayacak ve 14 Aralık 2020 tarihinde son bulacaktır.

Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin 2.01.01.1989 tarihinde veya daha sonra doğmuş olmak gerekiyor.

3. Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin askerliklerini yapmış olması gerekiyor veya askerlik görevinden muaf olması gerekmekte.

4. Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin Teknisyenlik görevlerini devamlı olacak bir şekilde yapabilecek olan beden ve ruh sağlıklarına sahip olması gerekmekte. Başarılı olacak olan bütün bay ve bayan adayların teknisyen kadrosunda görevlerini icra etmelerine engel olabilecek bir engellerinin bulunmadığını belirten Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.

5. Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin son başvurular itibarıyla son 2 yıl içerisinde yapılmakta olan Merkez Bankası işe alım sınavlarından komisyon mülakatları aşamalarında elenmemiş olmak gerekmekte.

6. Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin başvuracak olan tüm adayların Merkez Bankasında işe alınacak olan adaylarda aranmakta olan genel şartları sağlamak gerekiyor.

7. Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin 2018 yıllarında yapılmakta olan KPSS Sınavlarından Ön Lisans ve 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS Ön Lisans minimum 50 KPSS P93 puanı almış olması gerekiyor.

8. Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin Ortaöğretim kurumlarının

Elektrik-Elektronik Teknolojisi bölümü mezunu olması gerekiyor.

Kimya Teknolojisi bölümü mezunu olması gerekiyor.

Makine Teknolojisi bölümü mezunu olması gerekiyor.

Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekiyor.

Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin İki yıllık eğitim vermekte olan Türkiye veya yurt dışında bulunmakta olan denkliği Yükseköğretim Kurullarınca tanınmakta olan yükseköğretim kurumlarından aşağıda tabloda yer almış olan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Merkez bankası personel alımı ilanı Kişilik ve Yetkinlik sınavları 17 Aralık 2020 tarihinde ve 19 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Merkez bankası personel alımı ilanı uygulama Sınavları öncesinde, bütün bay ve bayan adaylara e-posta ile gönderilecek kişilik ve yetkinlik testleri uygulanacaktır.

Merkez bankası personel alımı ilanı uygulama Sınavı 21 Aralık 2020 tarihi ve 29 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Merkez bankası personel alımı ilanına başvuracak olan kişilerin yukarıdaki tabloda yer almış gruplardan mezun oldukları bölüme göre bir grup seçerek başvuru yapacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)