Merkez Bankası Kadrolu 65 Kamu Personeli Alımı

Merkez Bankası tarafından yayınlanan personel alımı ilanında çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 65 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 26.03.2019, 01:10 27.03.2019, 09:56
Merkez Bankası Kadrolu 65 Kamu Personeli Alımı

Merkez Bankası yayınladığı personel alımı ilanında; bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı, denetçi yardımcısı ve merkez bankası uzman yardımcısı kadrolarında görevlendirmek üzere toplamda 65 personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru tarihleri 12 Nisan – 22 Nisan 2019 arası olarak belirtilmiştir. Başvurular Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi olmamak yer almaktadır.

Adaylarda aranan özel şartlar; 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmak, en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, işletme, finans bölümlerinden mezun olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 70 İngilizce puanına sahip olmak olarak belirtilmiştir.

Merkez Bankası 65 personel alımı ilan metninin tamamını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)