Merkez Bankası Kadrolu 24 Güvenlik Görevlisi Alıyor

Yayımlanan ilan kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kadrolu 24 güvenlik görevlisi alacağını duyurdu. Başvuruda bulunacak ilgili adaylardan KPSS 60 puan şartı aranmaktadır. Güvenlik görevlisi şartları ve başvuru şekli haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 09.10.2019, 17:41 13.10.2019, 01:43
Merkez Bankası Kadrolu 24 Güvenlik Görevlisi Alıyor

Merkez Bankası tarafından yayımlanmış olan ilana göre kadrolu 24 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı ilan edildi. Banka güvenlik görevlisi alımı ilanı KPSS 60 puanla başvuruda bulunabilirsiniz.

ADAYLARIN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Güvenlik görevlisi alımına başvuruda bulunmak isteyen ilgili adayların 7 Kasım 2019 tarihinde başvurular alınmaya başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 14 Kasım 2019 olarak ilan edilmiştir. Başvuruda bulunacak adaylar Merkez Bankamızın resmi web sitesi üzerinden aşağıda istenilen belgeleri elektronik ortamda yükleyerek başvurularını gerçekleştireceklerdir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, 01 Ocak 1988 sonrası doğmuş olması, Önlisans veya Lisans eğitimini tamamlamış olması ve Yükseköğretim Kurulunca denkliği kabul edilen yurtdışındaki vatandaşlarımız arasından olması, askerlik hizmetini tamamlamış olması, silahlı özel güvenlik belgesine sahip olması, Merkez Bankasının mülakatlarından elenmemiş olması buna son 2 yıl ibaresi ekli, 175 cm veya daha uzun olması gerekmektedir.

2018/2019 yıllarında ÖSYM yapmış olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavından önlisans mezunları en az 60 KPSS-P1 puan almış. Lisans mezunları ise KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan alanların başvuruları kabul edilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kadrolu 24 güvenlik görevlisi alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Adımyok 2 yıl önce
Geçen sene kura yöntemi ile girdiğim MEB GÜVENLİK TYP Sİ dicem artık, bu yıl liste yöntemi yapıldı listede 35 yaş üstü işsiz 1. Listeden giriyorsa ben niye o listeye giremiyorum, adam açık açık sağdan soldan adam buldum diyor, adamı olan torpil listesi ile çalışır artık.. 2020 de de kadro alır..
Ismi lazım degil 2 yıl önce
1.75 boyla neden sınırlıyorsunuz 1.60 olanlar koruyamıyor galiba. Hep istiyorsunuz keşke biraz da verseniz torpil siz insan alsanız.
Cengizz 2 yıl önce
Nerdeyokki usulsüzlük heryer aynı bizler başvurarak neolucakki listeler 15gunonceden hazırlanıyor yapılan mülakat formalite