Merkez Bankası 40 KPSS'siz Memur Alımı İlanları Yayınladı

KPSS'siz memur alımı ilanları kapsamında bildirisi gerçekleştirilen duyurularda TC Merkez Bankası birimlerinde istihdam edilmek üzere 40 adet bilişim uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 02.10.2021, 10:16 03.10.2021, 10:56
Merkez Bankası 40 KPSS'siz Memur Alımı İlanları Yayınladı

TCMB tarafından duyurusu gerçekleştirilen iş ilanları için başvuru yapmak isteyen kişilerin gerekli uzmanlık altyapısına sahip olmaları gerekiyor.


Başvuru Bilgileri Nedir?


Merkez Bankası bilişim personeli alımı son başvuru tarihi 4.10.2021 olarak bildirişlmiştir.

Başvuru adresi aşağıdadır.

https://insankaynaklari.tcmb.gov.tr


Başvuru Şartları Nedir?


Banka iş ilanları kapsamında görev yapmak isteyenlerin Türk vatandaşı olması ve bilişim teknolojileri stratejilerinin oluşturulmasına ve uygulanması konularında deneyimli olmaları gerekmekte.

Kamu personel alımı kapsamında başvuru işlemlerinde bulunmak isteytenlerin kamusal haklardan mahrum olmaması ve Finansal sistem için kritik öneme sahip olan ödeme sistemler konusunda tecrübe sahibi olması gerekiyor.

Merkez bankası personel alımı için tüm adayların askerlik görevleri ile ilişkilerinin bulunmaması ve rezerv yönetimi ve piyasalar veri dağıtım sistemi gibi uygulamaları hakkında bilgili olmaları gerekiyor.

Güncel memur alımları için çalışmak isteyen şahısların görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve ihtiyaç duyulan yazılım, donanım, iletişim altyapılarını ve bu altyapıların güvenliğini sağlama konusunda deneyimli olmaları gerekmekte.

Kamu ilanları dahilinde başvuracak olanların devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması ve büyük veri teknolojileri, analiz altyapıları ve veri paylaşım servislerini yönetme konusunda kabiliyetli olmaları gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı