Merkez Bankası 24 Güvenlik Görevlisi Alımı! Başvuruları Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yayımlamış olduğu ilan ile 24 güvenlik görevlisi alımı için başvurular bugün itibariyle başlamıştır. İlgili adayların başvuru şartları ve diğer şartlar neler. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde bulabilirsiniz…

Kamu Personeli Alımı 07.11.2019, 00:43 09.11.2019, 01:17
Merkez Bankası 24 Güvenlik Görevlisi Alımı! Başvuruları Başladı

Merkez Bankası kadrolu 24 güvenlik görevlisi ilanına göre 7 Kasım 2019 tarihi itibariyle bugün başvuruları almaya başlamıştır. Başvuruda bulunacak ilgili adayların yaş şartı, öğrenim şartı ve genel başvuru şartları aşağıda detaylı olarak verilmiştir.

Başvuruları başlayan güvenlik görevlisi alımı 7 Kasım ile 14 Kasım 2019 tarihine kadar yapılacak olup başvurular elektronik ortamda belge yükleme ile yapılacağı ilan edilmiştir. İstenilen belgeler arasında diploma (geçici mezuniyet belgesi) fotoğraf, KPSS sınav sonuç belgesi, (silahlı) özel güvenlik eğitim sertifikası veya kimlik kartı son olarak terhis belgesi istenmektedir.

Yaş olarak 01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olmak. Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak. Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) lisans mezunları için en az 60 KPSSP1, ön lisans mezunları için ise en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak. Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak. Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.). Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak. en az 175 cm. boyunda olmak.

MB güvenlik görevlisi alımı kılavuzu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)