MEB ve Öğretmenevi İŞKUR'dan Kamu Personeli Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü dahilinde kamu personeli alımı yapılacaktır. Ayrıca İŞKUR iş ilanları dahilinde öğretmenevi personel alımı için de kontenjan açılmıştır...

Kamu Personeli Alımı 09.07.2020, 15:50 11.07.2020, 00:07
MEB ve Öğretmenevi İŞKUR'dan Kamu Personeli Alımı

MEB ve Öğretmenevi İŞKUR'dan Kamu Personeli Alımı Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü dahilinde kamu personeli alımı yapılacaktır. Ayrıca İŞKUR iş ilanları dahilinde öğretmenevi personel alımı için de kontenjan açılmıştır

Kamu personeli alımı, memur alımı, sürekli işçi alımı ve geçici işçi alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Türkiye genelinde istihdam edilmeyi bekleyen çok sayıdaki vatandaş da yayımlanan iş ilanlarına online olarak başvuru yapabiliyor.

İŞKUR İş İlanları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan kamu personeli alımları için 8 Temmuz 2020 ilanları başvuru süreci başlatıldı. Yayımlanan son ilanlarda yer alan bilgilere göre hem Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü dahilinde hem de öğretmenevi  dahilinde personel alımları yapılacağı ilan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

MEB İl Milli Eğitim Müdürlüğü dahilinde yapılacağı açıklanan iki farklı personel alımı için ilk olarak 5 kişilik kontenjan ile Büro İşçisi alımı yapılacağı açıklandı. MEM dahilinde yapılacağı açıklanan diğer personel alımında ise 4 kişilik kontenjan ile Büro İşçisi alımı yapılacağı beyan edildi. Öğretmenevi Personel alımı kapsamında duyurulan İŞKUR iş ilanında yer alan bilgilere göre ise 4 kişilik kontenjan ile Garson (Servis Elemanı) alımı yapılacağı açıklandı. MEM personel alımları Manisa ili dahilinde yapılacaktır.

Başvuru Süreci

8 Temmuz 2020 İŞKUR iş ilanlarınca yayımlanan 3 farklı kamu personeli alımı için başvuru süreci bugün itibari ile başladı. Yayımlanan ilan bilgilerine göre adaylar İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden elektronik ortamda online olarak 13 Temmuz 2020 tarihine kadar başvurularına devam edebilecektir.

Başvuruların takip edilmesi için İŞKUR iş ilan numaralarının takip edilmesi gerekmekte olup; Manisa MEM personel alımları için 5 Büro İşçisi alımı için 00005579187 numaralı ilan takip edilecek olup; ayrıca 4 kişilik Büro İşçisi alımı için de 00005578986 numaralı İŞKUR ilanının takip edileceği açıklanmıştır.

Erzincan Kemah Öğretmenevi Müdürlüğünde yapılacağı ilan edilen 4 kişilik Servis Personeli alımı için de başvuru yapacak olan adayların 00005579028 numaralı İŞKUR ilanını takip etmesi gerekmektedir.

MEM personel alımları için engelli kamu personeli olabilme şartlarını haiz olan adayların başvuruları kabul edilecek olup; Öğretmenevi personel alımı için de 18-50 yaş aralığında en az ilkokul mezunu deneyimli personellerin istihdam edileceği açıklanmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)