MB KPSS 50 Puan ile Kamu Personel Alımı 

Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilan kapsamında KPSS 50 puan ile 20 teknisyen alımı kamu personeli alımı yapılmaktadır. Merkez Bankası’nın web sayfasından yapılacağı duyurulmuştur.  Tüm detaylarıyla haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 16.12.2019, 00:01
MB KPSS 50 Puan ile Kamu Personel Alımı 

Merkez Bankası’nın web sayfasından yaptığı açıklamada 20 Teknisyen alımı için KPSS şartlarının da bulunduğu duyuruldu. Son başvuru tarihinin Aralık ayının sonuna kadar geçerli olduğu ilan edilmiştir.

Başvurular nereye yapılacak:  Başvuru yapmak isteyen vatandaşların 2018 yılında yapılmış olan KPSS P95 üzerinden en az 50 puan alması gerektiği duyuruldu başvuruların Aralık ayının son gününe kadar Merkez Bankası’nın web sayfasından başvuru yapabilir.

Ek maddeler: Ön lisans mezunu alımlarında istenilenler teknisyen adaylarının Gaz ve Tesisat Teknolojisi, Makine ve Resim, Yapı Tesisat Teknolojisi, Makine, Mekatronik ve Makine Resim ve Konstrüksiyon, Elektrik Elektronik Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ve Gaz ve Tesisat Teknolojisi bölümlerinden mezun olması gerektiği duyuruldu.

Banka’nın başvuru yapmak isteyen vatandaşlara 7 - 9 Ocak 2020 yılında uygulama sınavı yapılacağını uygulama sınavını başarı ile geçen adayların 14 ve 16 Ocak 2020 yılında mülakata girileceğini duyurdu.

Merkez Bankası teknisyen alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)