Maliye Bakanlığına 500 Memur Alımı yapılacak

Devlet kurumuna Memur alımı yapılabilmesi için personel alım ilanı yayınlanmıştır. Yayınlanmakta olan ilanlarda Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 500 adet Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 07.11.2020, 18:35 09.11.2020, 09:21
Maliye Bakanlığına 500 Memur Alımı yapılacak

Maliye Bakanlığına 500 Memur Alımı yapılacak.

Devlet kurumuna Memur alımı yapılabilmesi için personel alım ilanı yayınlanmıştır. Yayınlanmakta olan ilanlarda Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 500 adet Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Yayınlanmış olan ilanlara Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alımı ilanı başvuru tarihi 9.11.2020 tarihinde başlayacak olup ve 20.11.2020 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru işlemleri Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan www.hmb.gov.tr internet sitesi üstünden online olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru kılavuzu linki aşağıdadır.

https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ilanDetay.aspx?794d5f23-820c-4f7c-a703-ec5cdd7bc33d

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Maliye bakanlığı memur Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)