Malatya İnönü Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Malatya İnönü Üniversitesinde görevlendirilmek üzere yapılacak olan akademik personel alımına ilişkin istihdam ilanı yayımlandı.

Kamu Personeli Alımı 12.09.2019, 10:10
Malatya İnönü Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Üniversitelerin dahilinde hem bilimsel çalışmalar hem de akademik araştırmalar sınırları dahilinde yapılması planlanan alımlar için öğretim görevlisi alımı, akademik personel alımı ve sözleşmeli personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

Yayımlanan her ilan ile birlikte daha önce akademisyenlik yapmış olan veya doktora derecesini kazanarak ilk defa öğretim üyesi statüsünde istihdam edilecek olan akademik personeller için başvuru süreci hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.

12 Eylül 2019 Resmi Gazetesinde yayımlandığı üzere bugün itibari ile bir yeni akademik personel alımı ilanı yayımlanmış olup; adayların aşağıda yer alan kılavuzdaki bilgilere göre başvurularını tamamlamaları mümkün kılınıyor.

İnönü Üniversitesi Akademisyen Alımı

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan akademik personel alımı ilanı için adayların Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı birimlerinde alımların gerçekleştirileceği açıklandı.

İlgili bölümler için; Felsefe, Temel İslam Bilimleri ve Müzik bölümlerinin ismi verilirken, unvanlar ise Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi bazında sınırlandırılmış oldu.

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak olan adayların; 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, ALES’ten en az 70 puan şartını sağlaması, YÖK onaylı Yabancı Dil Sınavlarından en az denkliği olmak kaydı ile 80 puan alınmış olması gerekmektedir.

Başvurular İnönü Üniversitesinin ilgili dekanlıklarına teslim edilecek olup; son başvuru tarihi 26.9.2019 tarihi olmaktadır. Bu aşamayı geçen adaylar için 2.10.2019 tarihinde yazılı sınav yapılacak olup; 3.10.2019 tarihinde sonuçlar açıklanacaktır.

İnönü Üniversitesi Akademik Personel Alımı ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)