Maden Tetkik Arama 5 Kamu Personeli Alımı

Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Genel İdare Hizmetlerinde istihdam edilmek üzere 5 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. İşte tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 05.11.2019, 08:31 05.11.2019, 10:10
Maden Tetkik Arama 5 Kamu Personeli Alımı

Yayımlanan ilana göre MTA kamu personeli alımı başvurular başlamıştır. Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere idari kadroda 5 kişi yazılı ve sözlü sınav ile ilgili kadrolara atanmak üzere kamu personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

İlgili adayların başvuruları 11 Kasım 2019 tarihinde sınava girmek isteyenler, başvuru formundan istenilen belgelerle en geç 22 Kasım 2019 tarihi mesai bitimine kadar MTAGM Teftiş Kurulu Başkanlığı “F-Blok 3 Kat” üniversiteler mahallesi, Dumlupınar Bulvarı No;139 – 06800 söğütözü Çankaya/ANKARA açık adresine şahsen başvurmaları gerekiyor. Diğer iletişim ve ulaşım araçlarıyla başvurular kabul edilememektedir.

İlgili adayların başvurular MTA Genel Müdürlüğü giriş sınavı müracaat formuyla yapacaklardır. Eklerde istenilen belgeler: Nüfus cüzdanı fotokopisi, Yüksek Öğretim bitirme belgesi veya Teftiş Kurulunca onaylı örneği, Görev yapmasına engel bir halin olmadığına dair ilgilinin yazılı beyanı (Hizmet taahhüdü beyanı), Askerlik durum beyanı, 3 adet vesikalık fotoğraf, Adli Sicil beyanı, Sağlık durum beyanı, Özgeçmiş formu (kendi el yazısı ile yazılmış), Kamu Personel Seçme Sınavı “KPSS” sonuç belgesinin aslı veya Teftiş Kurulunca onaylı örneği olması gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 ile 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından KPSS-P48 puan türünden en az 80 ve üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda; en yüksek puan sıralamasına göre ilk 100 kişi içerisinde bulunmak 100’üncü adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilirler. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, erkek adayların fiili askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmaları, Hukuk, İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile muadili yerli ve yabancı fakülteden birini bitirmiş olmak, Yapılacak soruşturma sonucunda, sicil ve karakteri bakımından mesleğe alınmasına engel bir hali olmadığı anlaşılmak sözlü sınav öncesi yaptırılır.

Ayrıca hizmet taahhüdü altında bulunmamak, Daha önce yapılmış olan Kurumumuz Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına iki defadan fazla girmiş bulunmamak, Sağlık durumu itibariyle her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli bulunması gerekmektedir.

MTA kamu personel alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)