Lise Mezunları Dikkat Askerliği Kısa Dönem Yapabilirsiniz

Meclise Sunulan Teklif ile Nitelikli Lise Mezunları için bir düzenleme bulunduğu ve bu düzenleme ile Meslek Lisesi mezunlarının Nitelik durumuna göre Askerlik hizmet süresi ile ilgi çalışma yapıldığı ve duruma göre askerlik süresi belirleneceği açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 13.12.2018, 17:18 13.12.2018, 17:21
Lise Mezunları Dikkat Askerliği Kısa Dönem Yapabilirsiniz

Lise mezunu adaylar kısa dönem askerlik yapması için Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede tarafından açıklama yapılarak yapılan düzenleme hakkında bilgi verildi. Meslek lisesi mezunu ve nitelik durumlarına göre askerlik yapmaları konusunda düzenlemeler hakkında teklif sunulduğunu ve inceleme aşamasında olduğunu belirtti.

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak sorusunun yanıtı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin açıklamalarının ardından sorgulanmaya başladı. Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen Türk Savunma Sanayi Zirvesi’nde “Milli Sanayi İçin Nitelikli İnsan Kaynağı” başlıklı oturumda konuşan Büyükdede, hem sanayide hem de savunma sanayisinde nitelikli ara eleman kaynağının önemine dikkat çekerek meslek liseli mezunlarına yönelik bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Meslek lisesi mezunlarının askerlik sorunuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’yla temasta olduklarını ifade eden Büyükdede, şunları söyledi`;

Meslek lisesi mezunlarının askerliğinin ötelenmesi ve bu sürecin sonunda da daha kısa dönem askerlik yapabilmelerine yönelik bir düzenleme hazırladık. Milli Savunma Bakanlığı’na sunduk. Komutanlarımız inceliyor. Hatta bizim ilk götürdüğümüz teklif daha başkaydı. 3 yıl işletmelerde sigortalı çalışsınlar, sonrasında da kısa dönem yapsınlar diye teklifte bulunmuştuk. Şimdi tüm bunlar değerlendiriliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Özkan.manav 2 yıl önce
Sablkallylm..iş.bulamlyorum.yardlmcl.olursanlz.sevinirim
Abdulsamet DAŞTAN 2 yıl önce
Saglık bakanlıgından fıs çıktı inşAllah bundan bir hayırlı haber gelir gençlik eger ki iş güç sahibi olmaz ise gelecek nesil hep koca bir boşlugun içinde yalan olacak bilginize devlet büyükkleri...
Faruk 2 yıl önce
Üniversitelerin teknik bölümlerinden mezun olan myo mezunlarida kisa dönem yapmali o zman
Nadiye aktas 2 yıl önce
Işitme engeli emekli için is istiyorum