Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Üzeri Alanlar Nerelere Başvurabilir

Lise KPSS puanları ile memur alımı yapılmaya devam edilmekte. Belediye kurumları, üniversite kurumları, kamu ve kurumları birimlerine memur alım işlemleri yapılıyor. En az lise mezunları içinden yapılacak olan alımlarda hangi kamu ve kurumlar 60, 65 ve 70 KPSS puanı ile alım yapmakta?

Kamu Personeli Alımı 24.12.2020, 14:39
Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Üzeri Alanlar Nerelere Başvurabilir

Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Üzeri Alanlar Nerelere Başvurabilir

Lise KPSS puanları ile memur alımı yapılmaya devam edilmekte. Belediye kurumları, üniversite kurumları, kamu ve kurumları birimlerine memur alım işlemleri yapılıyor. En az lise mezunları içinden yapılacak olan alımlarda hangi kamu ve kurumlar 60, 65 ve 70 KPSS puanı ile alım yapmakta?

BELEDİYELERE MEMUR ALIMI

Belediyelere yapılacak olan kamu personeli alımı, zabıta alımı, itfaiye eri alımları KPSS sınav sonuçları ile yapılıyor. KPSS sonuçları puan sınırı olarak belediye kurumları kendisi belirlemekte. Belediye başkanlıklarına 55, 60 ve 65 puan şartı ile memur alımı işlemleri gerçekleşmekte.

ÜNİVERSİTELERE PERSONEL ALIMLARI

Üniversite kuruluşları kendi birimlerine yapılacak olan kamu personeli alımı işlemlerinde KPSS puan sınırı genelde bulunmamaktadır. KPSS sınavlarından geçerli olacak bir puan almış olanlar ve gerekli şartları taşımakta olan kişiler ilanlara başvuru işlemini yapabilmektedir.

KAMU İŞÇİSİ ALIMI İŞLEMLERİ

KPSS sonuç puanları ile kamu işçisi alımı işlemi yapılmaktadır. Kamu kurumları kendi birimlerine yapılacak olan işçi alımı işlemlerinde 60 KPSS puan sınırı bulunmakta. 60 puan sınırını geçmiş olan adaylar bu ilanlara da başvuru işlemi yapabilecek.

DİĞER KURUMLARA MEMUR ALIMI İŞLEMLERİ

Lise mezunu olan kişiler arasından kamu kurumlarına yapılacak olan alımlarda Diyanet başkanlığı kurumuna 50 puan ve 55 puan KPSS ile alımları yaparken MSB ile jandarma ve sahil güvenlik kamu personeli alımlarında KPSS puan sınırı ya olmaz veya 60 puan sınırı olur.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Lise KPSS 50 Ve 60 Puan alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Lise KPSS 50 Ve 60 Puan alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Lise KPSS 50 Ve 60 Puan alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Lise KPSS 50 Ve 60 Puan alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Melek 4 ay önce
Başvuru ne zaman yapilacak
Mehmet 4 ay önce
Ne zmn yapılacak başvuru ve nereye yapılacak?
Eray 4 ay önce
Başvuruları nereye yapacaz nasıl yapaz
Halime 4 ay önce
Başvuruyu nereye yapıcaz acaba?