KYK Borçları Son Dakika! Tüm Borçlar Silinecek Mi?

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren KYK borcu son dakika Cumhurbaşkanının açıklamaları ve sosyal medyada çıkan KYK borçlarının tamamının silineceği yönünde paylaşımlar yapılması ile ilgili detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 13.12.2019, 13:51 13.12.2019, 15:25
KYK Borçları Son Dakika! Tüm Borçlar Silinecek Mi?

Bilindiği üzere Kredi Yurtlar Kurumundan yararlanan ve kredi çekip ödeyemeyen milyonlarca öğrencinin yüzünü bir nebze de olsa güldüren çalışmalar yapılmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından KYK borçlarına ilişkin olarak çalışmalarının olduklarını bu anlamda güzel haberlerin verileceği yönünde düzenlemeler yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanının sözleri üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçerek kulislerde fısıltı gazetesine göre 5 milyon öğrencinin KYK borcunun bulunduğu ve birçoğunun icra takibinin olduğunu daha öncesinden açıklanmıştı. Kulislerde KYK’nın kaldırılacağını bunun yerine bursluları 2 kat artırılacağı taslak halinde olduğu gündeme düştü. Bu manada mezun olan öğrenciler ve hali hazırda okuyan öğrencilerin KYK borçlarının silineceği yönünde çalışmaların olduğu kulislerde konuşulan bilgiler arasında yer almaktadır.

KYK kredilerinin tamamen silineceği yönünde sosyal medyada çıkan tartışmaya göre kredilerin Ocak 2020’de çıkacağını kesin bir dil ile paylaşımlar yapılmaktadır. KYK borçları birçok öğrenci mağdur olduklarını dile getirmesi ve bu borçları ödeyemediklerini icra takibine düştüklerini dile getirmesiyle beraber Cumhurbaşkanın harekete geçmesiyle güzel bir çalışma çıkacağını söyleyen öğrencilere ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir müjdeli haber daha geldi.  Hali hazırda öğrencilere verilen burslara Ocak 2020’den geçerli olması kaydıyla 500 TL olan burs 550 TL çıkaracaklarını açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Davut Öğretmen 1 yıl önce
KHKlar hukuksuzdur.Yasalarda açıkça suç olmayan sıradan iş ve işlemler suç sayılmış masumlar işlerinden atılmış hatta cezaevlerine doldurulmuştur.KHKlar faciadır.İptal edilmelidir.KHKlılar iade edilmeli ve kendilerinden resmi özür dilenmelidir.
Ahmet 1 yıl önce
Madem hukuksuz sorulari calip yerlestirilmekte hukuksuzluk devletin icine sızıp devlete ihanet etmekte hukuksuzluk khk sucsuzlar varsa hakkını arasin ama feto pkk nasil yerlestirildiyse oylede cezasini ceksin ben niye yapmadim banada teklif geldi niye kabul etmedim cunku cok iyi taniyordum seni hayatini eline alacaklarini Allah korudu