Kültür Ve Turizm Bakanlığına 12 Personel Alınacak

Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içerisinde bulunmakta olan Kapadokya Alan Başkanlığında 12 personel alınacaktır.

Kamu Personeli Alımı 15.08.2020, 13:02 16.08.2020, 10:16
Kültür Ve Turizm Bakanlığına 12 Personel Alınacak

Kültür Ve Turizm Bakanlığına 12 Personel Alınacak

PERSONEL ALIM İLANI

Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içerisinde bulunmakta olan Kapadokya Alan Başkanlığında 12 personel alınacaktır.  

375 sayılı yasalar Hükmünde Kararname ekinin 28’inci maddesi üzerine iş mevzuatı kapsamında istihdam edilmek üzere personel alımı gerçekleştirilecektir.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Uzman unvanlı olmak üzere boş ve sürekli işçi kadrolarına, anılmış olan Yönetmeliğin 8’inci maddesi 7’nci fıkrası itibari ile Kamu Personeli Seçme Sınav puanı aranmaksızın, yapılacak olan sözlü sınav sonucuna göre, personel alımı yapılacaktır.

SINAVA BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

Son başvuru tarihi 17 Ağustos 2020 olarak belirlenmiştir.

Sınava katılmak isteyen tüm adaylar, Bakanlığın internet sitesi olan (http://www.ktb.gov.tr) ana sayfasında bulunmakta olan “Sınav Başvuru Sistemi” başlıklı internet linkinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Sınav için elektronik olarak başvuru yapan tüm adayların, Sınav Başvuru Sistemi aracılığıyla alınan Kapadokya Alan Başkanlığı Sürekli İşçi Personel Başvuru Formunun ıslak imzalı çıktısı ile sisteme yüklenen mesleki deneyimlere ait belgelerini aşağıdaki adrese şahsen veya posta yolu ile en geç 28/08/2020 tarihine kadar ulaştırmak zorundadırlar.

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Numara 50 100 ncü Yıl - ANKARA

SINAV YERİ VE TARİHİ

Başvuran adayları başvuru sonuçları ile sözlü sınav tarihleri, saati ve yeri daha sonradan www.ktb.gov.tr internet adresinin duyurular bölümünde ilan edilecektir.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

1. Başvuran tüm adayların alanlarında en az beş yıllık mesleki deneyime sahip olduklarına ilişkin resmî belgeye sahip olmaları.

2. Tüm adayların arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hallerinin bulunmaması gerekmekte.

3. Başvuran adayların yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından her hangi birinden mezun olmaları durumunda denkliği YÖK tarafından tasdik edilmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Giriş sınavına başvuracak tüm  adayların unvanlar ile irlikte mezun olmaları gereken yükseköğretim bölümleri ve kadro adedi aşağıda belirtilmiştir:

Kadro Adedi: 3 (üç)

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokulların veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Mimarlık Bölümüleri.

Kadro Adedi: 3 (üç)

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokulların veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri.

Kadro Adedi: 3 (üç)

Minimum 4 yıllık lisans eğitimi vermekte yükseköğretim kurumlarının Arkeoloji Bölümleri.

Kadro Adedi: 3 (üç)

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokulların veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Sanat Tarihi Bölümü.

Tüm adaylar sadece bir öğrenim durumu ile ilgili sınava başvurabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)