Kültür ve Turizm Bakanlığı 3 Şehirde Büro İşçisi Alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bulunan Gaziantep, Antalya ve Mersin illerinde istihdam edilmek üzere büro işçisi alımı yapılmaktadır. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 03.07.2020, 00:36
Kültür ve Turizm Bakanlığı 3 Şehirde Büro İşçisi Alımı

İŞKUR iş ilanlarında yayınlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bulunan Gaziantep, Antalya ve Mersin illerinde istihdam edilmek üzere büro işçisi alınacağı duyurulmuştur. Alınacak personellerin başvuruları başlamış olup 5 gün içerisinde İŞKUR üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Adayların başvuruları; esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir. Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte başvuracak kişilerin KPSS'ye girmiş olmaları istenmektedir.

Adayların listeye girmesi halinde ise; eğitim durumu, deneyim, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

Adayların; Önlisans mezunu olması gerekmektedir. Alımı yapılacak personeller Antalya, Mersin, Gaziantep ilinde istihdam edilecektir. Başvurular Türkiye İş Kurumu (www.iskur.gov.tr) adresinden online veya en yakın hizmet merkezinden şahsen yapılması ilan edilmiştir.

İŞKUR gelen listeye göre yapılacak olan sözlü sınav/mülakat sonucuna göre istihdam gerçekleştirilecek olup, sözlü sınav/mülakata ilişkin duyurular yapılacak. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Adaylardan sözlü mülakata girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Sözlü mülakatta tüm adaylar 100 puan üzerinden değerlendirilecek 70 puanın altında not alanlar değerlendirilmeyecektir.

Kültür Bakanlığı personel alımı için Link verildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)