Kültür ve Turizm Bakanlığı 26 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Yayınlanan ilan kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS 60 puanla 26 kamu personeli alacağını duyurdu. İlgili adayların başvuru şartları ve alım tarihleri haberimiz içeriğinde…

Kamu Personeli Alımı 13.01.2020, 00:28
Kültür ve Turizm Bakanlığı 26 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Kültür Bakanlığı tarafından yayınlanan ilan kapsamında uhdesinde bulunan Türkiye Yazma Eserler Kurumu 26 kamu personeli alacağını ilan etti. Alınacak kamu personellerinin yaş şartı, öğrenim durumları ve genel başvuru şartları duyuruldu.

Başvuruda bulunacak adayların Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı resmi web sitesinden temin edilecek başvuru formunu doldurarak 30 Ocak ile 14 Şubat 2020 tarih aralığında şahsen veya posta yolu ile başvurular kabul edileceği duyuruldu.

Kamu personeli alımı öğrenim şartları; Türk Dili ve Edebiyatı, İslam ve Din Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Öğretmenliği, Fars Dili ve Edebiyatı, Karşılaştırmalı Edebiyat, İslami İlimler, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinden mezun olması, 35 yaşını doldurmamış olması ÖSYM tarafından 2018 yılı KPSS puanından en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı yayınladığı 26 kamu personeli alımı detayına ulaşmak için ilan kılavuzunu Tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Sm 1 yıl önce
Turizm Bakanlığı turizm işletmeciliği bölümü neden almıyor bari bölümler arasına dahil edilseydi? madem turizm bakanlığı bile almayacaktı neden bu bölüm var neden yok sayılıyor? Bölümümde 20.sıradaym 26 kişi az ancak bu sayının içine girebilirdim!!!
Emekçi 1 yıl önce
Sanat tarihi neden yok acaba sayın kultur bakanlığı