Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy 5 Bin Kamu Personel Alım Müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere 5 Bin kamu personeli alınacağının müjdesini verdi. Alımlar ne zaman, kadro dağılımları ve şartları neler olacak detaylarıyla haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 11.07.2019, 13:07 13.07.2019, 01:32
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy 5 Bin Kamu Personel Alım Müjdesi

Bir televizyon programına konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Bakanlığımız bünyesinde ihtiyaca binaen 5 Bin personele ihtiyaç duyduklarını açıklayarak alınacak personellerin kadro dağılımları ve zamanına açıklık getirdi.

Bakan Ersoy Ülkemiz turizm cenneti haline gelindiğini ayrıca her yıl turist çekme çıtamızı yükselttiğimizi bu bağlamda Dünyanın 3 kıtasında Turizm Tanıtım Geliştirme Ajanslarımızın Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda hızla çalıştıklarını ve 75 milyon turiste ulaşacaklarını, bunun ülke ekonomisine katkısı döviz olarak 65 veya 70 milyar dolar civarında olacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy 5 Bin personelin kadro dağılımlarına değinerek şunları aktardı. Bakanlığımızın ihtiyacı doğrultusunda alınacak personellerin 4 Bin civarında işçi 250 sanat işçisi ve 600 arkeolog alımlarının yapılmasını planlıyoruz dedi.

Planlanan kamu personel alımlarının peyder pey olacağını bunun için ise 3 yıl gibi bir sürede tamamlanacağını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının yayımlamış olduğu işçi alımları ve diğer personel alımlarının tümü yayımlanmaktadır. Bakan Ersoy’un 5 Bin personel alımı duyurusu takip edilecek olup aynı anda sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kamuoyuna Saygı ile duyurulur…

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Serkan BOSTAN 1 yıl önce
Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun
Güldane bölük 1 yıl önce
İş arıyorum
Güldaneye Cevap 1 yıl önce
Ben de iş arıyorum noolmuş