Kültür Turizm Bakanlığı 950 Kamu İşçi ve Kamu Personel Alacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy farklı kadro ve unvanlarda 950 kamu işçisi ve personeline ihtiyaç duyulduğunu ihtiyaçların karşılanması amacı ile kamu işçisi ve kamu personeli alımı yapılacağını duyurdu. Hangi kadrolarda alım yapılacak...

Kamu Personeli Alımı 24.07.2019, 00:01 25.07.2019, 13:35
Kültür Turizm Bakanlığı 950 Kamu İşçi ve Kamu Personel Alacak

Bakan Ersoy tarafından yapılan açıklamaya göre farklı branş ve unvanlarda kamu işçisi ve kamu personeli alımı hangi branş ve kadrolarda yapılacak. Kazı başkanlıklarının talebi üzerine arkeolog, sanat tarihçisi ve işçi ihtiyacının doğduğunu ve bu kadrolar kısa süreli çalıştırılmaktayken Bakan Mehmet Nuri Ersoy tarafından talimat ile 12 aya çıkarıldığını açıkladı.

Türkiye’de yerli ve yabancı kazı başkanlıklarının olduğunu ve bunun 122 tanesinin yerli 31 tanesinin ise yabancı olmak üzere toplamda 153 kazı başkanlığının hali hazırda çalışmalar yaptığını ancak çalışma sürelerinin 2 ay gibi kısa süreli olduğunu alınan personelden verim alınmadan yeniden personel alımı ilanına çıkıldığını ve bu çalışmaları etkilediğini bu anlamda 2 ay süreli personel istihdamını 12 aya çıkardıklarını Bakan Ersoy açıklık getirdi.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy Bakanlığımıza personel istemi ile başvuru yapan 20 kazı başkanlığının talebini 2018 yılı içerisinde uygun görüp personel istihdamı sağladık ancak bu sayı 2019 yılında 40 yerli kazı başkanlığı eklendi. Kazı başkanlıklarının artması ve personel ihtiyacını doğması ile 600 arkeolog ve 250 sanat tarihçisi ve ihtiyaca binaen 100 işçi alımıyla birlikte bu yıl içerisinde 950 personel alacaklarını vurgularken personel sayılarında değişkenlik gösterebilir, dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının personel alım ilanlarını aynı anda sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Çaresiz Restoratör 2 yıl önce
Peki Restorasyon okuyan ne yapacak yani boşuna mı okuduk ...zaten Türkiye’ye de okumanın pek bir kıymeti yok ....Dayımızda yok ...
Müslüm yorulmaz 2 yıl önce
Van erciş bana bir iş bunalımdayım
Salim GÜL 2 yıl önce
kayıt başvurularını göremiyoruz.