Kültür Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Resmi gazatede yayınlanan ilana göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığına Sözlü sınav ile Uzman yardımcısı 7 kişi alımı yapacağını duyurdu. Başvurular 7 Ocak 2019 Tarihinde başlayacak olup 25 Ocak 2019 Tarihine kadar devam edecektir.

Kamu Personeli Alımı 31.12.2018, 11:02 31.12.2018, 11:49
Kültür Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB uzman yardımcısı alımına adayların Yapılacak Yazılı ve sözlü sınav ile yapılacaktır. Adaylar sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (01 Ocak 1984 ve sonraki tarihte doğanlar), gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı için adayların hukuk, iktisat, işletme, iktisadi idari bilimler ve siyasi bilgiler fakltesinin herhangi bir bölümünden mezun olması, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye, Finans vb. Sosyoloji, Psikoloji, Tarih, İstatistik, İletişim, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonomi, Ekonometri, İktisat, İşletme, Maliye İlahiyat ve Uluslararası İlahiyat bölümü mezunu olmak gerekmekdir.

Başvurular, Başkanlığın https://basvuru.ytb.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden 25 Ocak 2019 tarihine kadar yapılacaktır. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda (YDS) en az (B) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak şartı vardır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB uzman yardımcısı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Nazımiye Kırcan 1 yıl önce
İş baş vuru
Nazımiye Kırcan 05397033793 1 yıl önce
Kamu personelinden iş istiyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@