KPSS'sız İlkokul Mezunu Daimi Personel Alımı Duyurusu

Türkiye genelinde devam eden istihdam seferberliğine bugün bir yenisi daha eklendi. Daha önce de bir çok kez ilkokul mezunu, KPSS şartı aranmadan personel alımı yapılmıştı. Şimdi de aynı şartları sağlayan İŞKUR üzerinden Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü 15 daimi personel alımı yapacak. Üstelik İlkokul mezunu ve kpss şartı aramadan! İşte detaylar.

Kamu Personeli Alımı 24.09.2019, 10:10 24.09.2019, 15:21
KPSS'sız İlkokul Mezunu Daimi Personel Alımı Duyurusu

KPSS şartı aranmadan personel alımı yapan kurumlar çok rağbet görmektedir. Çünkü ülkemizin nüfusu gereği KPSS puanı için geçerli şartları elde edemeyen nüfus fazladır. Durum böyle olunca da sınav şartı aranmadan alım yapan iş ve memur ilanları dikkat çekmiştir. Bu ilanlardan birisi de Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünün açtığı 15 daimi personel alım ilanıdır. 

Alınacak 15 daimi personel için şartlardan bir tanesi de ilkokul mezunu olmasıdır. Ayrıca yeni vatandaşlara, çalışma sahasına inmemiş insanlara fırsat vermek adına koşulan şartlardan bir tanesi de herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmadır. Bu bağlamda düşünüldüğünde 18 yaşını doldurmuş, işi olmayan vatandaşların başvurması önem arz etmektedir. 

Yapılan ilan duyurusunda ilan takip numarası 00005175195 olarak belirlenmiştir. Yayımlanan duyuruda bir de personellerin işe alınması durumunda maaşlarının nereden alacağıdır. Bununla ilgili yapılan açıklamada sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenmesi ifade edilmiştir.

Kura çekiminin Iğdır Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda 02.10.2019 tarihinde yapılacağı ve kura saatinin de 10.00-11.00 olacağı belirlenmiştir. 

İlana başvuruda bulunmak için İŞKUR il müdürlüklerine ya da esube.iskur.gov.tr adresinde e-devlet şifrelerinizle giriş yaparak müracaat edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Emrah yilmaz 2 yıl önce
Ne deyim sans guler insAllah diyorum kismet