KPSS Ve EKPSS Memur Atamaları Gecikiyor

Son günlerde memur ataması için KPSS 2020/2 ve EKPSS 2021 tercihlerine başvuru yapan yüz binlerce kişi atama işlemlerinin sonuçlanmasını bekliyor. Ama bir çok kurum hala bazı atama sonuçlarını açıklanmadı.

Kamu Personeli Alımı 23.04.2021, 23:16
KPSS Ve EKPSS Memur Atamaları Gecikiyor

KPSS Ve EKPSS Memur Atamaları Gecikiyor

Son günlerde memur ataması için KPSS 2020/2 ve EKPSS 2021 tercihlerine başvuru yapan yüz binlerce kişi atama işlemlerinin sonuçlanmasını bekliyor. Ama bir çok kurum hala bazı atama sonuçlarını açıklamadı.

Bir çok genç uzun soluklu bir çalışma sonucunda KPSS sınavlarına girdi ve sınav sonrasında açıklanmış olan tercihlere başvuru yaptı.

Ama yapılmış olan başvuru işlemlerinden sonra şuana kadar bir çok kurum, Aile bakanlığı, İçişleri bakanlığı, Orman bakanlığı gibi bir çok kurum atama sonuçlarını açıklamadı.

Örneğin Ocak ayında yapılan KPSS 2020/2 ve EKPSS 2021 ile engelli kamu personeli yerleştirme atamaları ile diğer kamu kurumları kazanan kişilerin bir çoğu göreve başladı.

Ama SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu hala açıklama yapmadı. SGK için başvuru yapan binlerce kişi bu atamalar ile ilgili açıklama bekliyor.

Daha önceki yıllarda da SGK yine aynı şekilde açıklamaları çok geç yapmıştı.

Milyonlarca mağdur genç bu konu hakkında Hükümetin adım atmasını bekliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)