KPSS Şarttı Olmadan Tren Sürücüsü Alımı Yapılacak

Tren Sürücüsü Alımı yapılması için personel alımı iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanda İstanbul iş ilanları kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere Tren Sürücüsü alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 11.11.2020, 11:07 12.11.2020, 08:02
KPSS Şarttı Olmadan Tren Sürücüsü Alımı Yapılacak

KPSS Şarttı Olmadan Tren Sürücüsü Alımı Yapılacak

Tren Sürücüsü Alımı yapılması için personel alımı iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanda İstanbul iş ilanları kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere Tren Sürücüsü alımı gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Tren Sürücüsü ilanı son başvuru tarihi 15.11.2020 olarak açıklanmıştır.

Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin aşağıda bulunan link üzerinden başvurmaları gerekiyor. Linki kopyalayın ve yeni sekmede açın.

https://kariyer.ibb.istanbul/IlanDetail/ShowIlanDetails?ilanID=1428

TREN SÜRÜCÜSÜ ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

1. En az Teknik Lise veya Meslek Lisesi mezunu olmak gerekmekte.

2. Üniversitelerin Elektrik ve Elektronik bölümü, Otomotiv bölümü, Motor bölümü, Bilişim Teknolojileri bölümü, Bilgisayar bölümü, Raylı Sistemler bölümü, Mekatronik bölümü, Otomasyon bölümü, Makine bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

3. Vardiyalı çalışma konusunda herhangi bir engeli olmaması gerekiyor.

4. En az B sınıfı ehliyeti ve Psikoteknik belgesine sahip olmak gerekmekte.

5. Başvuracak adayların tercihen İstanbul Avrupa yakasında ikamet etmesi gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Tren Sürücüsü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Tren Sürücüsü Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Tren Sürücüsü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Tren Sürücüsü Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Tren Sürücüsü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6.Tren Sürücüsü  Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Tren Sürücüsü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Tren Sürücüsü alımı ilanına başvuracak kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)