KPSS Merkezi Kamu Personeli Alımı Tarihleri Belli

2018 KPSS sınavlarına giren adaylar 11 ile 20 Aralık tarihleri arasında tercihlerini yapacak.

Kamu Personeli Alımı 07.11.2018, 20:49
KPSS Merkezi Kamu Personeli Alımı Tarihleri Belli

Kadro Sayısı Belli Değil
2018 yılında yapılan KPSS sınavlarına giren adaylar merkezi kamu personeli alımı atama ile memur olmak için 11 ile 20 Aralık tarihleri arasında tercih yapacaklar. Sınav puanı haricinde başka bir şart olmayan bu atamalarda B sınıfı memuriyete atama gerçekleştirilmektedir. Ancak KPSS puanına ek olarak güvenlik soruşturmasının yapılacağını da ifade etmek gerekir. Soruşturma sonucu olumsuz olan adaylar atansalar dahi atamaları iptale edilecektir.

EKPSS Tercihleri Ne Zaman Olacak?
ÖSYM yayınladığı duyuruda ortaöğretim, önlisans ve lisans KPSS sınavlarının tercih tarihini duyurdu. Bunlar haricinde kalan EKPSS sınavına giren adaylar da EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak sorusuna yanıt arıyor.

Merak edilen konulardan birisi de bu yıl kaç memurun merkezi atama ile alınacağıdır. Zira pek çok kurumda memur alımlarının kısıtlanması bu yılki alımların düşük sayıda gerçekleşebileceğine işaret ediyor. 
Online bir şekilde yapılacak olan tercihlerin sonuçları yine internet üzerinden adaylara duyurulacak. Herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Atanan adayların haklarını kaybetmemeleri için süresi içerisinde başvurularını yapmaları gereklidir. Ayrıca başvuru esnasında beyan edilen bilgi ve belgelerin doğruluğundan da başvuran adaylar sorumludur. Olası bir yanlış bilgi ya da belge durumunda atama gerçekleştirilmeyecek ve kişi hakkında da soruşturma başlatılacaktır. Bu dur memuriyet hayallerini kalıcı olarak bitirebilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ozge zorlu 1 yıl önce
Insan bazen neden engelli değilim diye üzülmüyor değil
Beytullah Fidan 1 yıl önce
Özge kardeş ben engelli olduğum halde bana Rapor vermiyorlar böyle sistemin bn ...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@