KPSS Lise 60 Ve 69 Alanlar Hangi İlanlara Başvurabilir?

Lise KPSS puanı ile memur alımları yapılıyor. Belediye kurumları, üniversite birimleri, kamu kurumları kendi bünyesine memur alımları gerçekleştiriyor. En az lise mezunu olan kişiler arasından yapılan alımlarda hangi kamu kurumları 65, 66, 67, 68 ve 69 KPSS ile memur alımı yapıyor.

Kamu Personeli Alımı 24.12.2020, 13:08 27.12.2020, 00:30
KPSS Lise 60 Ve 69 Alanlar Hangi İlanlara Başvurabilir?

KPSS Lise 60 Ve 69 Alanlar Hangi İlanlara Başvurabilir?

Lise KPSS puanı ile memur alımları yapılıyor. Belediye kurumları, üniversite birimleri, kamu kurumları kendi bünyesine memur alımları gerçekleştiriyor. En az lise mezunu olan kişiler arasından yapılan alımlarda hangi kamu kurumları 65, 66, 67, 68 ve 69 KPSS ile memur alımı yapıyor.

KPSS TERCİHLERİ İLE MEMUR ALIMI

30 Aralık 2020 günü ise 2020 KPSS sonuçları puanı ile tercihler alınacaktır. KPSS sınav  tercihlerine, sınavlarda geçerli puanları alan tüm adaylar başvuru işlemini yapabilir.

BELEDİYELERE MEMUR ALIMI YAPACAK

Belediyelere yapılacak olan kamu personeli alımı, zabıta alımı, itfaiye eri alımı KPSS sınav sonuçları ile yapılmakta. KPSS puan sınırları ise belediye başkanlıkları tarafından belirlenmekte. Belediye başkanlıklarına 55-60-65 puanları ile memur alımları gerçekleştiriliyor.

ÜNİVERSİTELERE PERSONEL ALIMI YAPACAK

Üniversite kurumları kendi bünyesine yapılacak olan kamu personel alımlarında KPSS puan sınırı bulunmamakta. KPSS sınavlarından geçerli puanları alanlar, gerekli olan şartları taşıyan bütün adaylar yayınlanacak olan ilanlara başvuru işlemi yapabilmektedir.

KAMU İŞÇİSİ ALIMLARI YAPILACAK

KPSS sınavı puanları ile kamu kurumlarına işçi alımları yapılmaktadır. Kamu kurumları kendi bünyelerine yapılacak olan kamu işçisi alımlarında 60 KPSS puan sınırları vardır. 60 puan sınırını geçmiş olan adaylar bu ilanlara da başvuru işlemini yapabilecek.

DİĞER KURUMLAR MEMUR ALIMI YAPACAK

Lise mezunu olan adaylar arasından kamu kurumlarına yapılacak olan alımlarda Diyanet kurumu 50 ve 55 KPSS puanları ile alım işlemi yapılırken Milli Savunma Bakanlığı ve jandarma, sahil güvenlik komutanlığı personel alımlarında KPSS puan şartı ya olmaz ya da 60 puan olur.

LİSE KPSS PUANI İLE ASKER POLİS ALIMLARI YAPILIYOR MU?

Lise mezunu olan adaylar içerisinden KPSS puanı ile polis alımı ve asker alımı yapıolmıyor.

Lise mezunu olan kişiler MSÜ sınavları ve asker alımlarına, YKS ile jandarma subay astsubaylı alımı ve YKS'deki TYT sınavlarından aldıkları puan ile polis alımına başvuru işlemi yapabilir.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. KPSS Lise 65 Ve 69 Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. KPSS Lise 65 Ve 69  Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. KPSS Lise 65 Ve 69 Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. KPSS Lise 65 Ve 69 Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. KPSS Lise 65 Ve 69 Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. KPSS Lise 65 Ve 69 Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. KPSS Lise 65 Ve 69 Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. KPSS Lise 65 Ve 69 alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. KPSS Lise 65 Ve 69 alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. KPSS Lise 65 Ve 69 alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. KPSS Lise 65 Ve 69 alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Seher 4 ay önce
Ben ortaöğretim kpss ye girdim ve 85 aldım sizce bana kadrolu bir iş gelir mi eğer gelirse maddi durum yetersizlikten üniversiteyi bırakmayı düşünüyorum.
İsmail 4 ay önce
Puanın güzel keske şartlar daha iyi olsaydı da üniversiteni tamamlayabilseydin.Ama Ozamanda yine kpss olacaktı bugün devlet memuru olmak en iyi islerden birisi hayatına baslamak için güzel bir zaman olabilir başarılar
Yeliz 4 ay önce
Artık bir yer beni alsın canıma tak etti kpss lise 65
Lesya 4 ay önce
Bide nereye başvuru yapacagimizi yazsanizda bizde ona göre yapsak başvuru madem diyorsunuz tam diyin
Başak 4 ay önce
Nereye başvuru yapacağımızı da yazsaydınız keşke
Peri 4 ay önce
Bende lise kpss 69 aldım bölümünde infaz koruma memuru başvuru yapabilirmiyim sizce