KPSS 60,65 ile Lise, Önlisans, Lisans 500 PÖH Alımı İlanı Yayımlandı

25. Dönem POMEM Kadınlar için Polis Özel Harekat (PÖH) Öğrenci Adaylığı için Polis Akademisi tarafından başvuru ilanı yayımlandı.

Kamu Personeli Alımı 14.09.2019, 14:25 14.09.2019, 22:11
KPSS 60,65 ile Lise, Önlisans, Lisans 500 PÖH Alımı İlanı Yayımlandı

Türkiye genelinde kadın erkek fark etmeksizin yoğun bir katılım ve talep olduğu görülen polis alımı, JÖH alımı, PÖH alımı ve Polis Akademisi öğrenci alımı süreçleri hakkında yeni bir başvuru ilanı yayımlandı.

Yayımlanan ilan Polis Akademisi sayfasında resmen ilan edildikten sonra yürürlüğe girdi ve yapılan açıklamalara göre gelen ilanın içeriği ise; 25. DÖNEM POMEM Kadın Özel Harekat Öğrenci Adaylığı ile ilgili oldu.

JÖH, PÖH, PAEM,PA Başvuru şartları için uzun bir süredir teklif ve talepte bulunan adayların mağduriyet yaşamamaları için kısmen düzenlemeler yapılmış olsa da, hali hazırda birçok adayın hala mesleki yeterliliğe sahip olmasına rağmen prosedür ve şartlara takıldıkları için polis olmaya hak kazanamadıkları da görülmektedir.

Yayımlanan son ilanda yer alan bilgilere göre; 500 kişilik kontenjan ile sınırlandırılan alımlara başvuru yapacak olan adayların kadınlar olacağı açıklandı.

Eğitim ve sınav şartları için son günlerde yaşanan gelişmelerin akabinde bir revizyon görünen kriter ise KPSS puanında geldi. Değişen şartlar ile birlikte lise ve önlisans için talep edilen puan KPSS 65 puan, lisans mezunu için ise KPSS 60 puan olarak ilan edildi.

25. DÖNEM POMEM Kadın Özel Harekat öğrenci adaylığına başvurmak isteyen  ve 500 kişinin alınacağı başvurular için 17-27 Eylül 2019 tarihleri arasında e-devlet’ten başvuru yapmak mümkün olacaktır.

Yaş şartı için 1 Ocak tarihi itibari ile 28 yaşından gün almamış olan adayların başvuru yapabileceği adayların, BMI (Vücut Kitle Endeksleri) bilgilerinin ise 18 ve 27 dahil sınırlar içerisinde olması gerekmektedir.

İstisna olarak ise Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından, Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yukarıda belirlenen puanların en az % 80’ini almış olmak şartı arandığı açıklanmıştır.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)