KPSS 55 Puan ile İtfaiye Eri Alımı İlanı Yayımlandı

Belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 55 puan şartı ile İtfaiye Eri alımı yapılacağı ilan edildi, adaylar için başvuru kılavuzu yayımlandı.

Kamu Personeli Alımı 23.08.2019, 07:05 23.08.2019, 19:37
KPSS 55 Puan ile İtfaiye Eri Alımı İlanı Yayımlandı

Belediyelerin ve yerel yönetim hizmeti birimleri veren kurumların, kurum içi faaliyetlerini devam ettirebilmeleri adına yeni unvan ve pozisyonlarda personel alımı ve işçi alımı yaptıkları istihdam süreçleri devam ediyor.

Isparta Sütçüler Belediyesi’ne Personel Alımı

Isparta kentinde hizmetlerine devam eden Sütçüler Belediyesi bünyesinde yapılması planlanan yeni personel alımı için Sütçüler Belediyesi Personel Şirketi ve İnsan Kaynakları biriminin süreç üzerinde yetkili olduğu ilan edildi.

Unvan ve Kontenjanlar

Isparta ili Sütçüler Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilecek olan yeni personel alımı hakkında yapılan unvan ve kontenjan bilgilerinde yer alan rakamlara ve bilgilere göre; 4 kişi ile sınırlı olmak kaydı ile İtfaiye Eri alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Sütçüler Belediyesi İtfaiye Eri kamu personeli alımı için başvuru yapacak olan adayların; Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak şartı ile En az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

Ayrıca İtfaiye Eri adaylarının KPSS P3 puan türünden en az 55 puana sahip olmaları gerekirken, 657 sayılı devlet memuru genel kriterlerini haiz ve tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak şartlarına uygun olmak gerekmektedir.

Başvuru Süreci

Başvuru yapacak olan adayların 9.9.2019 ile 13.9.2019 tarihleri arasında saat 09:00 ile 16:00 arasında başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Adaylar başvuru için kılavuzda belirtilen belgeleri eksiksiz bir şekilde ve şahsen Sütçüler Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

18.9.2019 saat 09:00’da başlamak üzere sözlü sınav başlayacak olup, 19.9.2019 tarihinde saat 09:00’da ise uygulamalı sınav gerçekleştirilecektir.

Sütçüler Belediyesi İtfaiye Eri Alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
SemA 2 yıl önce
Yazık ya onca okumuş insana bu bölümün zaten iki yıllık meslek yüksek okulu olarak geçiyor 4 yıllık ve hiç eğitimsiz birilerine pestah çekiyorsunuz alAllah bildiği gibi yapsın sizi alınacak kişi hangi belediye mensubunun yakinı Allah bilir yazıklar olsun binlerce kez bu bölümü okuyanların hakkını yiyorsunuz ya iki cihanda çıksın
Ali 2 yıl önce
Bu bölüm 2 yıllık ne alaka 4 yıllık kpss istiyor
Furkan 2 yıl önce
Sivil savunma ve itfaiyecilik mezunuyum kpss'den 80 aldım ama bakıyorum alımlar saçma sapan kriterler istiyor. Bu bölümü yüksek puanla ataması iyi diye tercih eden onlarca arkadaşım var gerçekten sırf yakınlarınızı meslek sahibi yapmak için binlerce insanın hakkına giiyorsunuz haram olsun o yakınlarınızın aldıkları da verdiğimiz vergiler de.
Abc 2 yıl önce
Yazık kardeşim yazık kimse duymuyor sesimizi nerde kaldı adalet
Esma 2 yıl önce
Yazıklar olsun böyle adalete yokki dayimiz amcamiz olan garibana ne alaka ya 4 yıllık mezun bu bölümün 4 yıllığı varda bizmi bilmiyoruz yazıklar olsun yazıklar olsun böyle adalete de belediyeciligeede iki cihanda da iki elimiz iki yakanızda dır hakkımızı yiyenlere
ercan 2 yıl önce
Allah belanizi versin bolum mezunuyum itfaiye staj yaptim emek verdim bu mesleği yapmak icin
Kadir 2 yıl önce
Devlette dayimiz yokki arakadaş ulan biyere memur alınacak saçma sapan kriterler istenilirmi arkadaş yaa lanet olsun bu sisteme