KPSS 50 Puanla Belediye 9 Memur Alımı Yapıyor

Edirne Enez Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS puanı ile 9 memur alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 26.09.2018, 13:06
KPSS 50 Puanla Belediye 9 Memur Alımı Yapıyor

Başvuru Şartları
Yayınlanan ilan kapsamında KPSS P3 puanı ile 3 ekonomist, KPSS P94 puanıyla 3 zabıta memuru, KPSS P94 puanıyla 1 itfaiye eri ve KPSS P3 puanıyla 2 itfaiye eri alımı yapılacaktır. İtfaiye erlerinin en az B sınıfı ehliyete sahip olması şartı aranır. 

Başvuru yapacak olan adaylar memur olma genel şartlarını sağlamalı ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmalıdır. Her bir kadro için özel şartlar da aranmaktadır. Her aday başvuru yapacağı kadroya ilişkin ilanda belirtilen eğitim ve asgari KPSS puanı şartını sağlamalıdır. Daha önce kamu görevinden çıkarılmamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak şartları da sağlanmalıdır.

Zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için yönetmelikle belirlenen boy ve kiloya ilişkin tartılma ve ölçülme şartları sağlanmalıdır. Adaylar 30 yaşını doldurmamalıdır. İtfaiye eri alımında adayların kapalı alan, dar alan ya da yükseklik korkuları olmamalıdır. 

Başvuru Usulü
Adaylar ilanda belirtilen şartları sağlıyorsa istenilen belgeleri tamamlayarak başvuru yapabilir. 
15.10.2018 - 16.10.2018 tarihleri arasında 09.00-17.30 saat aralığında Edirne Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne belgeler teslim edilmelidir. İtfaiye eri ve zabıta memuru başvuruları şahsen yapılacaktır. Ekonomist başvuruları şahsen ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılabilir. Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre kadronun 5 katı kadarı sözlü sınava alınır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@