KPSS 50 Puan ile Memur Alımı Yapılıyor

Memur alımı için başvurular devam etmekte olup Kamu personeli olmak isteyen ilgililerin KPSS 50 puan ile başvuruda bulunabilirsiniz. Memur olmayı bekleyen adaylar 50 puan ve KPSS sıralaması akabinde sözlü sınav ile müracaat edebilir…

Kamu Personeli Alımı 30.04.2019, 14:33 30.04.2019, 14:59
KPSS 50 Puan ile Memur Alımı Yapılıyor

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre kamu personeli seçme sınavından 50 puan almış adayların memur olmak için başvuruları alınmaya devam etmektedir. Başvuruların son tarihi 6 Mayıs 2019 olarak ilan edilmişti.

Başvuracak adayların analitik düşünce, dokümantasyona önem veren ayrıca düzenli hale getiren, iletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, öğrenme ve kendini geliştirme hedef koyabilen, esnek ve yoğun çalışma temposuna uyabilenler.

Adaylardan istenilen belgeler ile 6 Mayıs 2019 tahine kadar Ankara İli Sayıştay Başkanlığına posta yolu ile ulaştırmasını sağlaya bilen veya şahsen başvuruları kabul edilmektedir. Kamu memur alımı için elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir.

Kamu personeli seçme sınavı sıralamalarına göre adayların 10 katı kadar sözlü sınav hakkı elde etmiş olacaklardır. Sözlü sınavından başarılı olan adaylar ise istihdam edilmek üzere kamu personeli olarak atamaları gerçekleştirilecektir.

Adaylar için aranan şartlar: ÖSYM tarafından yapılmış olan 2018 yılı kamu personeli seçme sınavından B grubundan KPSS 50 puan almış olanlar, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olanlar, kamu haklarından mahrum olmayanlar başvuruları alınmaktadır.

Sayıştay Başkanlığı kılavuzunu incelemek için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Bhr 2 yıl önce
50 puan alanlar ne ya daha yüksek alanlar başvuramaz mı yani saçmalık!