KPSS 2020/5 Sonuçları Açıklandı 9 Kadro Boş Kaldı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımına ilişkin yapılan KPSS 2020/5 tercih sonuçları açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 06.04.2020, 22:27
KPSS 2020/5 Sonuçları Açıklandı 9 Kadro Boş Kaldı

Sonuç Görüntüleme

KPSS 2020/5 kapsamında tercih yapan adayların başvuruları sonuçlandı. Tercih sonuçlarına göre 18 bin kadronun 9'u boş kalırken 17 bin 991 kadronun tamamı doldu. Boş kalan 9 kadronun tamamının lisans mezunlarına ait olduğu da dikkat çekti.

Tercih yapan adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasından görüntüleyebilir. Bunun için TC kimlik numarası ile sistemin doğru bir şekilde girilmesi yeterli olacaktır.

En Küçük ve En Büyük Puanlar

Tercih sonuçları açıklanması ile birlikte yerleşen adaylara ait en düşük ve en yüksek puanlar da netleşti. Eğitim durumuna ve mezuniyet bölümüne göre ayrı ayrı paylaşılan puanlara bakarak adaylar gelecek tercihler için bir çıkarımda bulunabilir.

En küçük ve en yüksek puanlar olan edilen kadrolar bazında paylaşılmıştır. Örnek olarak verecek olursak Adana Şehir Hastanesi hemşire kadrosu için en yüksek ve en düşük puanlar ayrı ayrı paylaşıldı. Genel tabloyu görmek adına hemşirelik bölümü için en düşük ve en yüksek puanların ilerleyen dönem içerisinde analiz edilmesi gerekmektedir.

Tercih sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan adaylar verilen süre içerisinde kurumlarına başvurmalıdır. Bu başvuru esnasında talep edilen belgelerin de sunulması gerekmektedir. Belgelerde eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda atama işlemlerinin yapılmayacağını belirtmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
İlknur 1 yıl önce
Bende iş arıyorum lise bilgisayar bölümü mezunuyum
Özlem 1 yıl önce
Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü mezunuyum.is arıyorum.
Kasım 1 yıl önce
Nerde ikamet ediyorsun özlem hanım
Kerem 1 yıl önce
Yaşlı bakımı hemşireleri için neden iş istihdamı sağlanmıyor bu bölümü okuyanlar sağlık personelleri statüsünde olmuyor mu
Vatandaş. 1 yıl önce
Atamalar yapılırken halen çalışır durumda olanlara tercih hakkı tanınması binlerce işsiz gencin yüksek puan İ olmasına rağmen atanamamasına neden oluyor. Bu haksızlığa dur demeli Sayın bakan. Tarım Bakanı gibi çalışır durumda olanlara tercih hakkı tAnımamalı..
Songül 1 yıl önce
9 kadro boşkaldı ama benim yavrum 84,50 atanamadı paramedik ten
Metehan Turan 1 yıl önce
Tıbbi görüntüleme teknikeriyim yerleşemedim iş arıyorum kahramanmaraş ta ikamet ediyorum
Sara 1 yıl önce
Radyoterapi bölümü mezunuyum is ariyorum.