Korucu Alımı Başladı

Korucu alımı için resmi ilan yayınlandı. Yayınlanan korcu alım ilanında Mardin şehrimizin Ömerli ilçesinde görevlendirilmek üzere korucu alımları yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 07.09.2020, 14:55
Korucu Alımı Başladı

Korucu Alımı Başladı

Korucu alımı için resmi ilan yayınlandı. Yayınlanan korcu alım ilanında Mardin şehrimizin Ömerli ilçesinde görevlendirilmek üzere korucu alımları yapılacak.

Yapılan açıklamalara göre Mardin Ömerli Kaymakamlığı tarafından Yaylatepe mahallesinde çalıştırılmak üzere 1 güvenlik korucusu alımı yapılacaktır.

Başvuru Şekli

Açıklanan korucu alım ilanında Ömerli Kaymakamlığı resmi internet sitesi üzerinden erişebilirler. Son başvuru tarihi 11 Eylül 2020 olarak açıklanmıştır. Başvuracak kişiler istenen belgeler ile birlikte Jandarma genel komutanlığına şahsen başvuru yapmak durumundadır.

Mardin’e 8 Güvenlik Korucusu Alımı

Açıklanan duyuruda Mardin ilinde toplam olarak 8 güvenlik korucusu daha alınacağı belirtilmiş olup bu noktada il geneli için sadece Yaylatepe köyü için alım ilanına çıkılmıştır. Bu noktada ileride il genelinde farklı ilçe ve köylerde de alımların yapılacak olması muhtemeldir.

Başvuru Şartları Neler?

Bütün adayların T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak ya da askerlik kanununa göre muaf olmak gerekmektedir.

Kadın adaylar ise en az 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Düzeltilmiş nüfusa göre 40 yaşını aşmamış olmak gerekmektedir. Tüm adayların en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Bütün bay ve bayan adayların kamu haklarından yoksun olmaması gerekmektedir. Bütün adayların medeni hak ehliyeti bulunması gerekiyor.

Bütün adayların TCK 216’ncı maddeye göre ilgili suçlardan mahkum olmaması gerekiyor.

Tüm adayların taksirli suç olarak sayılan suçlarda hükümlü bulunmaması gerekmekte. Adayların terörle mücadele kapsamında hüküm giymemiş olması gerekmekte.

Kan davasından hüküm giymemiş olmak hali hazırda köyde ve Jandarma sorumluluk bölgesinde mahallerde ikamet etmek gerekiyor. Bütün adayların görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmaması gerekmekte.

Siyasi partiye üyeliği olmaması gerekiyor. Köy ve mahalle muhtarlığı organlarında görevli olmamak şartlarının sağlanması gerekiyor. Bütün adayların güvenlik soruşturmasının temiz çıkması gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)