Konya Belediyesi İlkokul Mezunu 3 İşçi Başvuruları Sona Eriyor

Konya Belediyesi tarafından çıkılan ilkokul mezunu işçi alımı başvuruları yarın sona eriyor. Adayların acele etmesi gerekiyor. Detaylar haberimizde.

Kamu Personeli Alımı 08.09.2019, 17:00
Konya Belediyesi İlkokul Mezunu 3 İşçi Başvuruları Sona Eriyor

Ülke genelinde yaşanan işsizlik ile ilgili problemin altından kalkabilmek için hem devlet politikası olarak belirlenen hem de hükümet çalışmaları olarak faaliyetlere devam eden uygulamalar dahilinde yeni istihdamların yapılması gündeme geliyor.

Bu istihdam süreçleri için öncelikli olarak işsizlik ile mücadele ve istihdam seferberliği çalışmaları yapılırken, aracı kurumlar ve istatistiki bilgi verileri ise yerel yönetimler tarafından yapılan personel alımı ve işçi alımı süreçlerinin de bu dönemde kıymetli olduğunu gösteriyor.

Yayımlanan son ilanlarda yer alan bilgilere göre; Konya Belediyesi personel alımı olarak çıkılan ilanda yer alan bilgilere göre alımların Konya’ya bağlı Emirgazi Belediyesinde yapılacağı açıklanmıştır.

Emirgazi Belediyesi personel alımı olarak kayıtlara geçen ilanda açıklanan verilere göre; adayların 3 kişilik kontenjan ile sınırlı olmak kaydı ile Beden İşçisi unvanları ile görevlendirileceği belirtilmektedir.

Başvuru yapacak olan adaylar için; 18 ve 50 yaş aralığında medeni hakları kullanmaya icazeti bulunan ve T.C vatandaşı olan her adayın başvuru yapabileceği belirtilirken, adayların ilkokul mezunu olmaları gerektiği de ibare olarak eklenmiştir.

Konya Emirgazi işçi alımı için başvuru yapacak olan adayların şahsen yapacakları başvurular geçerli olacak ve adayların en geç yarın (9.9.2019) mesai bitimine kadar başvurularını teslim etmeleri gerekmektedir.


Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@