Kızılay Başkanlığı 10 Şehir’de KPSS’SİZ 14 Personel Alıyor

Yayımlanan ilana göre Kızılay Başkanlığı 10 şehir’de 4 farklı branşta 14 personel alıyor. Kızılay personel alımı detayları neler, başvuruda bulunacak ilgili adaylar için genel ve özel şartları ile tüm detaylar haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 05.10.2019, 19:38 05.10.2019, 22:13
Kızılay Başkanlığı 10 Şehir’de KPSS’SİZ 14 Personel Alıyor

Türk Kızılayı tarafından farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere 10 şehir’de 4 farklı branşta 14 personel alımı ilanı yayımlamıştır. İlgili adaylar için başvuru detayları, unvanları ve şehirler haberimizin devamında bulabilirsiniz.

KIZILAY PERSONEL UNVANLARI ŞEHİR DAĞILIMLARI

Kızılay Başkanlığı tarafından alınacak personellerin unvanları; 10 kişi doktor olarak alınacak olup 1 kişi acil sağlık yardımları müdürü, 1 kişi uzaktan eğitim yetkilisi, 1 kişi acil tıbbi müdahale birim yöneticisi ve 1 kişi ise ilk yardım eğitimcisi olarak alınacaktır.

Türk Kızılayı personel alımlarında şehirlere göre kadro dağılımı; İstanbul, Düzce, Tokat, Sivas, Çorum, Diyarbakır, Şanlıurfa, Ağrı ve Kars illerinde 10 kişi doktor olarak istihdam edilecektir. Diğer personeller ise acil sağlık yardımları müdürü, ilk yardım eğitimcisi, acil tıbbi müdahale birim yöneticisi, uzaktan eğitim yetkilisi ise Ankara Merkezde istihdamları yapılacaktır.

KIZILAY PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER

Doktor alımı için aranan şartlar; Tıp Fakültelerinden mezun olması, tercihen akıcı İngilizce bilmesi, 24 saat esasına dayalı çalışabilmesi, seyahat engelinin bulunmaması, mecburi hizmetini tamamlamış olması ve takım çalışması ve becerisinin bulunması gerekmektedir.

İlk yardım eğitimcisi ise Kızılay'ın merkez teşkilatı Ankara'ya alınacak. Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Yönetmeliğine göre sağlık ile ilgili yüksekokul, fakülte mezunu olma, İlk Yardım Eğitimcisi ve/veya İlk Yardım Eğitimci Eğitmeni sertifikasına sahip olma, Alanında en az 1 yıl deneyim sahibi olma, MS Office Programlarını iyi seviyede kullanabilme ve iletişim gücü yüksek olma şartları aranmaktadır.

Acil tıbbi müdahale birim yöneticisi alımı için aranan şartlar; Tercihen Sağlık Bilimleri alanındaki programlardan mezun ve/veya Acil Tıp-Afet Yönetimi alanlarından birinde yüksek lisans yapmış. Çok iyi derecede İngilizce bilen, Sağlık programlarının koordinasyonu, uygulaması ve yönetilmesi konusunda en az 3 yıl tecrübe sahibi, Afet hallerinde, ilk 48 saat içerisinde görevlendirilerek, 4/8 haftalık acil görevlerde bulunmasına engel teşkil edecek bir durumu olmayan adaylar arasından alınacaktır.

Kızılay lisans mezuniyeti (Sağlık Bilimleri, Acil Sağlık vb. Bölümler), tercihen Tıp Fakültesi mezuniyeti, İlgili alanda en az 5 yıl deneyim, İleri düzeyde İngilizce bilgisi olan acil sağlık yardımları müdürü alımı da yapacak, alımı yapılacak acil sağlık yardımları müdürü merkez teşkilat Ankara'da görevlendirilecektir.

Uzaktan eğitim yetkilisi alımı şartı ise; Bilgisayar, eğitim bilimleri, endüstri mühendisliği, işletme, yönetim bilimleri veya kalite yönetimi içeren alanlarda lisans mezunu olan ve açık kaynaklı ve lisanslı eğitim yönetim sistemleri, öğrenme yönetim sistemleri, çözüm, bildirim ve e-sertifika sistemleri yazılımlarına tercihen hâkim veya en az 1 yıl bunları kullanmış, kurmuş, geliştirmiş, yönetmiş olan adaylar arasından alım gerçekleştirilecektir.

KPSS şartı aranmayan ilanlarda başvurular Kızılay'ın sitesinden yapılacaktır. Kızılay Kariyer sitesine cv bırakarak gerekli başvuru işlemi online bir şekilde müracaat edebilirsiniz.

Kızılay Başkanlığı personel alım ilanı için tıklayın.

Yorumlar (2)
Ayfer 2 yıl önce
Acil affet lisans son sinif ta yim Kızılay is istiyorum
Kaya 2 yıl önce
Malatya işkur da iş arıtorum kaya karademir