KHK Son Dakika! Yargı Paketine Eklenecek Mi?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Sabah’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda yargı paketi ve infaz düzenlemesinin yanı sıra KHK’lılar son durumu ne olacak. KHK yargı paketinin içerisine girecek mi? KHK son dakika resmi açıklamaları…

Kamu Personeli Alımı 13.12.2019, 11:16 13.12.2019, 11:22
KHK Son Dakika! Yargı Paketine Eklenecek Mi?

Bakan Gül toplum nezdinde yargıya olan güveni pekiştirmek adına 18 aya kadar suç işlemiş olanlar 1 gün dahi cezaevinde yatmadan dosya kapanıyordu. Adalet terazisi suç işleyenlerin yanına kalmaması için vardır. 2’inci yargı paketinin içerisinde biri suç işlemiş ise mutlaka o suçtan cezasını çekeceğini söyledi. Bu nedenle hüküm giyenler mutlaka cezaevine girecek çünkü toplumda rahatsızlık uyandırıyorlar. Artık ceza alanlar hüküm giyenler cezalarının 5/1’ini çekeceklerdir.

2’inci yargı paketinin içerisine girmesini isteyen sosyal medyada KHK ohal ile kamudan görevlerinden el çektirilen ancak mahkemelerce her hangi bir şekilde suçlu bulunmayan delili olmayan fakat bir tanıkla görevlerinden uzaklaştırılan kamu personellerinin geri dönmesi gerektiğini söyleyen muhalefet partileri yeni yargı paketinin içerisine bu insanların dahil edilmesini ve mağduriyetlere son verilmesi gerektiğini vurgulamaktadırlar.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül KHK ile alınanlar veya OHAL komisyonu kararlarına hiç değinmemiş olsada Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kurmayları bu konuda bir çok muhalefet partilerini alarak bu bir zulüm edasıyla yola çıkacaklarını ve her platformda dillendireceklerini tvlerde ve sosyal medya hesaplarında duyurmuşlardır.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile alınan binlerce kamu personeli yargılamaları tamamlananlar ve suçları olmayan her hangi bir delile dayanmadan sadece kendini kurtarmak adına tanımadığı halde tanıklık (şahitlik) yaparak yalan beyan ile memuriyetlerine son verilenlerin geri dönmesi için Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer muhalefet partileri bu insanlar yargılandılar masum çıktılar. Mahkemelerce aklananlar soruşturması olumlu sonuçlananların görevlerine iade edilmesi için her platformda konuşacaklarını aktardılar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)