KGM Açıktan 43 Kamu Personeli Alımı İlanı

Karayolları Genel Müdürlüğü Yayınlamış olduğu İlanla 43 Teknik Personel Alımı yapacağını duyurmuştur. Başvuru yapacaklar için başvurular 19 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.

Kamu Personeli Alımı 03.12.2018, 15:57 03.12.2018, 16:49
KGM Açıktan 43 Kamu Personeli Alımı İlanı

Karayolları Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Alımı Sözlü sınav olarak yapılacaktır. Alınacak Personel inşaat Mühendisi, Elektrik – Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi, Matematikçi ve Şehir Plancısı olarak alınacak olup bu kadrolarda istihdam edilecektir.

Sözlü sınava, ilanda belirtilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak suretiyle ve ilk defa açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacak olup 2018 yılı KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

KGM Personel Alımı başvuru yapacak olan adayların Genel Müdürlüğün internet sitesinde (www.kgm.gov.tr) yer alan İlk Atama Başvuru Formunu elektronik ortamda doldurarak son başvuru tarihi olan 19 Aralık 2018 mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir. Asıl ve yedek listeler, sözlü sınavın bitim tarihinden itibaren en geç on beş iş günü içerisinde Genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden ilan edilecek olup, ayrıca adaylara tebligat yapılmayacaktır.

Kamu Personeli Alımı Yapılacak iller Mersin, İzmir, İstanbul, Ankara, Van, Kars, Kastamonu ve Sivas olarak açıklanmıştır.

KGM Başvuru Kılavuzu ve İlan Metni için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Hba 2 yıl önce
70 üzeri diye birşey yazmiyordu sanki açıklama da ?
Rıza doğan 2 yıl önce
Şöförĺuk is arıyorum E ehliyetim var src psoteknik herşeyim var 0531 574 2901
Adem degirmenci 2 yıl önce
Bel is makinasi lastikli eskavatör ve paletli eskavator operatoruyum is makinasi operator alomi yokmu