KGK 13 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Resmi Gazete'de yayımladığı ilanda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrolarında görevlendirilmek üzere sınavdaki başarı puanları baz alınarak 13 kişilik aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacağını duyurdu. Uzman yardımcısı adaylığı sınavına katılmak için başvuru şartları neler? İşte detaylar.

Kamu Personeli Alımı 28.09.2019, 11:20
KGK 13 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre kurum, personel kadrosunu güçlendirmek ve vatandaşa daha nitelikli hizmet sunabilmek için ihtiyaç dahilinde alım yapacağını duyurdu. Uzman yardımcılığı için giriş sınavı duzenleyen Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu giriş sınavının başvuru şartlarını da aynı ilanda yayımladı.

Kurumun yayımladığı ilana göre 11 adet uzman yardımcısı (genel) kadrosuna başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar arasında üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden mezun olma şartı vardır.

Diğer bir kadro olan ve 2 adet kontenjan ayrılan uzman yardımcısı (istatistik) kadrosuna başvurmak için ise üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fen fakültelerinin veya fen-edebiyat fakültelerinin istatistik bölümünden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olunması gerekmektedir.

Uzman yardımcılığı sınavına başvuruda bulunmak için KPSS şartı da aranmaktadır. Uzman yardımcısı (genel) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olması istenmektedir.

Kaç adayın sıralamaya girip sınava çağrılacağı da merak konusuydu. Bu soruyla ilgili de açıklama geldi. Sınava başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 220 kişi, Uzman yardımcısı (istatistik) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P12 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 40 kişi sınava çağrılacaktır.

Sınav başvuruları 7/10/2019 tarihinden 21/10/2019 tarihinde saat 17.00'e kadar sürecektir. Başvurular, elektronik ortamda kurumun internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu”nun, yapılan bireye özgü doğru bilgilerle doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Sınav tarihleri ve yerleri de açıklanan sınav, genel alandaki uzman yardımcılığı için 7-8/12/2019 tarihlerinde istatistik alanından başvuranlar için ise 7/12/2019 tarihinde Ankara’da yapılacağı kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu uzman yardımcılığı giriş sınavı ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)