Karayolları Genel Müdürlüğü Açıktan Personel Alımı Yapacaktır

Karayolları Genel Müdürlüğü genel ve özel şartları belirtilen kadrolara sözlü sınav sonrası açıktan atama yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 29.12.2019, 17:16 29.12.2019, 23:41
Karayolları Genel Müdürlüğü Açıktan Personel Alımı Yapacaktır

Karayolları Genel Müdürlüğüne adayların 03 Ocak 2020  ile 10 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuruları alınacaktır. Başvurular alındıktan sonra da sözlü sınav tarihi 29 Ocak 2020 olarak belirlenmiştir. Başvurular Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesinden (www.kgm.gov.tr) alınacaktır. Posta yolu ya da başka bir yolla yapılan başvurular alınmayacaktır.

Başvurular alındıktan sonra KPSSP3  puan türünden en yüksek puan alan adaylar sıralanacaktır. Alınacak kişi sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır.

Başvurular tamamlandıktan sonra sözlü sınava girecek adayların isim listesi ve sınav yerleri en az yedi gün önce Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde  duyuru yapılacaktır.

Adaylara sözlü sınavda sorulabilecek konular şöyledir: Karayolları Genel Müdürlüğünün faaliyet alanı kapsamında mesleki bilgiler,  kişilerin   kendilerini   ifade edebilme yetenekleri, kendilerine olan özgüvenleri, karşı tarafı ikna edebilme özellikleri, kişilerin genel kültür- genel yetenek bilgileri, alanlarıyla ilgili teknolojik gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel gelişimlerinin yeterliliği sayılabilir.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

Başvuru için öncelikle  657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak gerekmektedir. 2018 yılı KPSS de KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almak gerekiyor.

Özel Şartlar :

NOT :

  1. Yüksek lisans mezunlarından yeterli sayıda başvuru bulunmaması halinde lisans mezunlarından değerlendirme yapılacaktır.
  1. Bu kadroya aşağıda yer alan tabloda belirtilen yabancı dil sınav türü ve seviyesinin dengi sınav türü ve seviyesinde aynı yabancı dili bilenler de başvuru yapabileceklerdir.

Karayolları Genel Müdürlüğü Açıktan Personel Alımı ilan Metnine Ulaşmak için tıklayın.

Yorumlar (0)